Світлана Арутюнян

«В усе, що я роблю, стараюсь вкладати душу та серце»

Королева грузинської випічкисаме так називають Світлану Арутюнян лучани. Адже дійсно саме вона за короткий час  грузинська випічка полюбилась лучанам. Її мережу грузинських пекарень «Сулі Гулі» можна сміливо називати стартапом року, адже за перший рік наполегливої праці її випічку щодня споживають як лучани, так і гості міста. Світлана Арутюнян готує із душею та серцем, тому прихильників грузинських пекарень «Сулі Гулі» стає все більше. Про те, що смачну грузинську випічку «Сулі Гулі» обожнюють, свідчить й відкриття четвертої пекарні, яка навесні запрошує на гостинну трапезу.

Довідка

Персона: Арутюнян Світлана Миколаївна

Посада: власниця мережі грузинських пекарень «Сулі Гулі»

Знак зодіаку: Рак (27 червня)

Життєве кредо: все, що нас не вбиває, робить нас сильнішими

Сімейний стан: заміжня, має доньку

У дитинстві мріяла стати адвокатом

Важлива подія в житті: народження доньки

Бізнес для неї – це хобі, захоплення, життя

Влада для неї – це ніколи не прагнула до влади

Історичне місце: храм святого Джварі (Грузія)

Незабутній концерт гурту «АHA»

Улюблений фільм: «Три горішки для Попелюшки»

Музика: різна

Книга: Сідні Шелтон «Якщо наступить завтра»

Вид відпочинку: активний, подорожі

Страва: хачапурі по-аджарські

Напій: вода

Ідеальний дім – не важливо, який це дім, головне – коли всі близькі поряд

Справжній смак життя – це бути в русі

 

People UA: Пані Світлано, як народилася ідея створення грузинської пекарні?

Світлана Арутюнян:У мого чоловіка була мрія: навчитись пекти грузинський хліб. Його бабуся колись проживала у Азербайджані, піч тоне, у якій жінки випікали хліб зовсім по-іншому виглядала, у ній випічка ставала схожою на млинці. Коли в Києві з’явилися такі перші пекарні, мій чоловік захотів навчитись пекти хлібці, і у нього це прекрасно виходило. Я, звісно, підтримала його. Через деякий час ми вирішили відкрити грузинську пекарню і дуже захопились пекарською справою.

People UA: Який зміст вклали в назву своїх грузинських пекарень?

Світлана Арутюнян: Сулі – це душа, гулі– серце. В усе, що я роблю, стараюсь  вкладати душу та серце, тому мені близька ця назва.

People UA: Хто Ви за фахом? Яку освіту здобули?

Світлана Арутюнян: За фахом я юрист, навчалася у Юридичній академії (м.Одеса).

People UA: За якими рецептами готує смачну випічку «Сулі Гулі»?

Світлана Арутюнян: У мене було декілька учителів-грузинів, які навчили мене тонкощів грузинської випічки. Проте рецептуру для випічки я розробляла сама і згодом  все підлаштувала під себе. Може, вона не така вже грузинська, але так і мені подобається, і людям.

People UA: Знаєм, що в «Сулі Гулі» працює шеф-кухар з Грузії. Інші пекарні також родом з країни сонця?

Світлана Арутюнян: У нас є пекар-грузин, але персонал ми набираємо український.

People UA: Нещодавно Ви відвідали Грузію. Що найбільше сподобалося Вам у тамтешніх грузинських закладах: ресторанах, пекарнях, кафе?

Світлана Арутюнян: Пекарні в Грузії трешеві. Пекар однією рукою катає хліб, іншою – курить. В Грузії дуже багато пекарень, вони на кожному кроці. Є, звісно, й багато крутих пекарень, у яких мені найбільше сподобалось відношення до гостей та обслуговування, особливо там де персонал – жінки. Там дуже душевні люди.

People UA: Які враження лишив візит до Грузії?

Світлана Арутюнян: Багато вражень, адже у нас був дуже активний відпочинок. Ми планували побути у Тбілісі два дні і поїхати далі, але залишились довше, місто дійсно заворожує. Окрім Тбілісі, відвідали першу столицю Грузії – Схету та завітали у Кахетію на екскурсію. Кажуть, що влітку в Грузії гарніше. Запам’яталася незвичайна садиба з цікавою історією: колись жила на місці цієї садиби бабуся у напіврозваленому будинку. З літами добрі люди почали доглядати за нею, допомагати по господарству і розкопали величезний підвал. Виявилося, що на місці бабусиного будинку раніше була велика садиба. Зробили розкопки й згодом на цьому місці став музей.Тепер грузини там роблять вино у бочках та вино у квері. Квері – це вино в велетенських банках, які бувають навіть до 100 літрів, їх закопують в землю,  аби напій набув особливого смаку. Таким способом роблять тільки в Грузії. В цю сонячну країну плануємо ще поїхати влітку, але в іншу сторону, відвідати Батумі, Мигрелі та інші міста.

People UA: Чи плануються нововведення в меню та в атмосфері мережі грузинських пекарень «Сулі Гулі»?

Світлана Арутюнян: Поки що не буду розповідати, які саме позитивні зміни чекають на наших гостей. Наразі ми відкриваємо кафе й намагаємося підбирати персонал з душею.

People UA: У «Сулі Гулі» завжди свіжа випічка, представлені також традиційні грузинські солодощі, напої, соуси, спеції. А чи задумувалися Ви розширити меню, пропонуючи гостям не лише випічку, але й інші страви грузинської кухні?

Світлана Арутюнян: Страви будуть у нашому кафе, адже в пекарні мало місця, аби гарно відпочити. В пекарнях на Київському майдані та по вулиці Рівненській в меню вже ввели смачні супи у асортименті.

People UA: Наразі Ви відкриваєте грузинське кафе «Сулі Гулі». Що буде у ньому особливого?

Світлана Арутюнян: Атмосфера, саме вона буде особливою. Це кафе знаходитиметься поряд пекарні на Набережній і це вже особливе місце.

People UA: Чи плануєте відкриття в інших регіонах?

Світлана Арутюнян: Так, у планах є відкриття в інших регіонах.

People UA: В яких містах невдовзі українці зможуть смакувати випічкою «Сулі Гулі»? 

Світлана Арутюнян: Скажу коротко – недалеко. Поки що будемо   охоплювати територіально сусідні міста та області.

People UA: Ваш заклад є унікальним, адже окрім грузинської кухні, в ньому поєднано «хліб та видовища». У мережі пекарень можна спостерігати за процесом випічки свого замовлення. Як Вам вдається поєднувати відкритість та чистоту?

Світлана Арутюнян: Головне в пекарнях «Сулі Гулі» – персонал. Коли люди люблять свою роботу, тоді вони будуть слідкувати і за чистотою, і гостинно прийматимуть гостей. Основне в будь-якому закладі та й взагалі в будь-якій роботі – колектив. Адже скільки грошей не вкладай, якщо не буде команди, –тоді не буде нічого.

People UA: Багатьох відвідувачів дивує не лише відкритість та прозорість у праці, а й Ваша гостинність. Ви самі берете участь в робочому процесі й радо спілкуєтеся з гостями закладу. Як вдається завжди бути в гарному настрої?

Світлана Арутюнян: Я роблю те, що мені подобається, тому й настрій мій гарний завжди.

People UA: Подейкують, що ви грузинка, адже напрямок роботи, східна зовнішність та прізвище шепочуть про іноземне походження. За національністю Ви – українка? Звідки Ви родом?

Світлана Арутюнян: Я родом з землі, де знаходиться наша волинська синьоока окраса – озеро Світязь. А прізвище у мене вірменське, тому що чоловік із Вірменії. А зовнішність навіть не знаю, напевне, я в душі грузинка.

People UA: Ви доволі занята персона. Як Вам вдається вдало поєднувати час для сім’ї та бізнесу?

Світлана Арутюнян: Складно дається)

People UA: Чи готуєте Ви вдома?

Світлана Арутюнян: Вдома готую рідко. Насправді я дуже люблю випічку. Я в 10 років торти пекла і з бабусею разом завжди пекли хліб. Коли поїхала вчитись, я перестала готувати взагалі. Потім, як вийшла заміж, почала готувати вдома, а коли народила дитину, то постійно щось робила смачненьке. Хоча до відкриття першої нашої пекарні ніколи пекарською справою професійно не займалась.

People UA: Якій кухні надаєте перевагу: українській чи грузинській?

Світлана Арутюнян: Я обожнюю грузинську кухню, в якій багато спецій та м’яса. Нашу українську теж дуже люблю та й італійські страви смакують.

People UA: Як проводите вільний час?

Світлана Арутюнян: У вільний від роботи час присвячую себе активному відпочинку. Вдома відпочити не вдається.

People UA: Чи маєте хобі?

Світлана Арутюнян: Сулі гулі)

People UA: Традиційне питання від нашого журналу: «В чому секрет Вашого успіху»?

Світлана Арутюнян: Секрет полягає у тому, щоб робити все з душею та серцем.

 

Спілкувалася: Ірина Мілінчук

Душа та серце колоритної Грузії у Луцьку

тел: (098) 7977077, (095) 2787077

Доставка: 10:00 – 22:00

м. Луцьк

вул. Набережна, 2

вул. Задворецька, 1а

вул. Рівненська, 109

Опубліковано "People UA by НАСОЛОDА" № 6(40), весна 2017