Світові події

1«Вальпургіснахт» - фестиваль спалення чарівниць

Прага.Чехія. 30.04.2017

Чехія – досить дружелюбна, гостинна і привітна країна, але не для чарівниць...Чехи дуже люблять розповідати стародавні легенди, пов'язані з історією Праги. Із серйозним виразом обличчя жителі Праги можуть поцікавитися, чи бачили Ви на Карловому мосту жінку-примару? І попередять Вас про те, що ні при яких обставинах з нею не можна танцювати, інакше Ви не зможете зупинитися, і вона «затанцює Вас до смерті». Це лише одна з багатьох легенд, якими чехи люблять «веселити» гостей. Прага насичена всеможливими карнавалами, фестивалями і святами буквально по вінця. Тут відбувається барвиста чеська версія «Вальпургіснахту» – дохристиянського святкування спалювання відьом, покликане сприяти відверненню сил зла. Відвідавши такий цікавий та яскравий фестиваль, ви запам’ятаєте ці емоції на довгий час.

2 HAY Літературний фестиваль

Уельс. Великобританія.25.05–4.06 2017

Книги оживають під час 10 днів фестивалю. Історії, ідеї, жарти і музика грає. Фестиваль сповнений людьми, які хочуть поговорити і слухати. Стівен Фрай є президентом фестивалю. У цьому році Сем Мендес буде розповідати на фестивалі про режисуру, і автори Майкл Палін, Трейсі Шевальє і Лайонелм Шрайвер будуть запрошені на цікаві інтерв'ю. Вхід на основний майданчик фестивалю є безкоштовним, але квитки можна придбати на фестиваль заздалегідь через Інтернет та на сайті фестивалю. Літературний фестиваль вважають сімейним святом з актуальною програмою спеціально для дітей.

3 Фестиваль слонів

Джайпурі. Індія. Березень

Фестивалі слонів одне з найбільш яскравих і барвистих свят в цій країні. Господарі слонів всіляко розфарбовують і наряджають їх, сподіваючись перемогти в конкурсі «Найкрасивіший слон».Індійські слони, на відміну від африканських, чудово піддаються дресируванню і навчанню! Окрім того слонів в Індії вважають не лише помічниками, а й захистом від злих духів. А їх самих вважають провідниками духів добрих. Фестиваль слонів проходить щорічно у березні в індійському місті Джайпурі. Починається він о 6 год. ранку в день закінчення збору врожаю (Пурам) і триває всього 1,5 дні. Починається фестиваль із ходи цих чудових тварин. Неперевершене видовище, адже лише тут слонів можна побачите у такій кількості.

4 Новий Рік на Балі

Балі. Індонезія. 1.03–30.04

Балі – найпопулярніший і, відповідно, найрозвиненіший туристичний  курорт Індонезії. Він приваблює туристів своїми фантастичними ландшафтами, тропічними лісами, стародавніми храмами і безкрайніми пляжами. Порівняно нещодавно відпочинок на Балі набув популярності й серед українських туристів. Найбільшим святом року, супроводжуваним численними обрядами, що відзначається у всіх частинах Балі, є Новий рік за індо-балійським календарем. Він називається Ньепі («Очищення»). За григоріанським календарем це свято припадає на березень-квітень. За кілька тижнів до настання Ньепі починається серйозна підготовка до свята: жінки готують рис і різні приправи до нього для багатолюдних трапез, дівчатка роблять посуд для застілля. Посуд виготовляється з гарбуза, сухого пальмового листя та квітів. Проте це зовсім не гучне гуляння! Його зустрічають у повній тиші, щоб не налякати добрих духів. За дотриманням тиші на вулицях спостерігають поліцейські конвої, але все це триває лише до настання Нового року. Потім спокійно можна прогулюватися святковими вулицями, які просто потопають у неймовірній кількості гірлянд і ліхтариків.

5 Фестиваль фарб «Холі»

Індія. 24.03.2017

«Холі» – найяскравіший фестиваль Індії. У ці дні індійці влаштовують битви між чоловіками і жінками, стрибають через  вогонь і гойдають на гойдалках статуї богів. Але, безумовно, найкрутіша подія свята - це посипання один одного різнокольоровими фарбами та обливання водою. Всі ці кольорові порошки робляться з лікувальних трав, які в цей період допомагають боротися з поширенням різних весняних вірусів. В один день у всіх містах країни люди виходять на вулиці та площі з кілограмами сухих фарб всіх кольорів веселки і просто починають посипати ними одне одного, як маленькі діти. І перетворюється все це дійство в одну велику веселку, яка дарує мільйон емоцій усім учасникам. Вважається, що чим більше кольорів і відтінків опиниться на людині, її тілі, одязі, волоссі, тим успішнішим і щасливішим буде для неї рік.

 

6 Весняний фестиваль

Китай. 28.01-08.03.2017

Весняний фестиваль - це китайський Новий рік. Він починається в кінці січня і триває 40 днів. У ці дні в небо запускаються тисячі феєрверків, проходять масштабні ходи і карнавали. Китайці ретельно прикрашають свої будинки до свята, а магазини і ресторани пропонують традиційні новорічні страви. Весняний фестиваль в Китаї – одне з найграндіозніших свят планети. Щорічно десятки тисяч китайців повертаються на батьківщину, щоб відзначити настання Нового року за місячним календарем разом зі своїми сім'ями, що є давньою традицією. У ці дні в небо запускаються тисячі феєрверків, проходять різні ходи і карнавали.

7 Фестиваль вогню та весни/ LasFallas

Валенсія, Іспанія. 15-19.03.2017

З настанням весни буде по-справжньому гаряче, адже в Іспанії стартує LasFallas– фестиваль вогню та весни. На 5 днів Валенсія, з одного боку, перетворюється на масштабне фаєр-шоу, а з іншого – на велику оранжерею. Феєрверки та салюти, хлопавки і петарди, вогняні шоу, а також квіткові платформи, скульптури, картини та традиційна 15-метрова статуя Святої Діви – виключно з живих квітів. Але головне видовище LasFallas– це, звичайно ж, парад велетенських паперових скульптур найрізноманітніших форм і стилів. Але, оскільки фестиваль вогняний, на всю цю красу також чекає полум'я. Проте ніхто і не думає засмучуватися, адже навколо панує чарівна атмосфера свята, вічного дитинства, а в повітрі дивно сплітається дим хлопавок та аромат квітів.

8 День святого Патріка

Дублін, Ірландія. 17.03.2017

Без перебільшення можна сказати, що День святого Патріка– одне з найпопулярніших національних свят Ірландії. І нічого дивно в цьому немає, адже весь день ірландці те й роблять, що веселяться та розважаються, танцюють і співають, беруть участь у народних забавах, засідають у пабах і літрами п'ють легендарне пиво Гіннес, а також знамените ірландське віскі. А хто б не хотів так повеселитися?! Все дійство починається зранку, в самому центрі Дубліна, а закінчується лише далеко за північ яскравими салютами над річкою Ліффі. Офіційно закінчується, а насправді святкування тривають як мінімум 2-3 дні, що радує жителів і численних гостей Дубліна.

 

9 Канський міжнародний фестиваль

Канни. Франція. 17–28.03.2017

«Каннський фестиваль – це фестиваль кіномистецтва. Він звертає увагу на нові стилі, нові форми, нові візуальні ефекти. Рік за роком в травні Каннський фестиваль представляє своєрідний зріз епохи, одночасно ефемерний і історичний знімок сучасного стану мистецтва кіно». Проведення 70-го ювілейного випуску престижного кінофоруму пройде на Лазурному березі. Основним майданчиком для проведення фестивальних заходів за традицією стане Палац фестивалів і конгресів.

10 Кулінарний фестиваль в Палаці Бленхейм

Вудсток. Великобританія. 27–29.05. 2017

 Один з найбільших величних будинків Великобританії представляє кулінарний фестиваль в палаці Бленхейм - будинку герцога і герцогині Мальборо і місце народження сера Вінстона Черчілля. На щастя, палац Бленхейм також відкритий для публіки, тому ви можете отримати задоволення від фестивалю їжі в травні, який обіцяє бути настільки ж захоплюючим, як сам палац. Протягом трьох днів ви сповна зможете насолодитись справжньою англійською кухнею. Кулінарні школи і шеф-кухарі змагаються, щоб зготувати чудові страви, які доступні як всередині палацу, так і за його межами.

Опубліковано "People UA by НАСОЛОDА" № 6(40), весна 2017