Тетяна Ярошик

«Все-таки музика перемогла, і я дуже щаслива, що так склалося у житті, адже це дійсно справа мого життя»

Жінка, у серці якої живе музика, здатна випромінювати лише любов та безмежне щастя. Вона – це промінь тепла, еталон жіночності, і при цьому успішна леді. Тетяна Ярошик – жінка, яка не чекає змін, а сама їх створює. Вона – президент «Асоціації сценічних мистецтв», створеної на базі відомого у Луцьку та далеко за його межами ансамблю «Співаночка». Про те, чому вирішила пов’язати свою долю саме із музикою, як вистачає сил та натхнення на створення нових, цікавих проектів, про навчання дітей вокалу читайте в інтерв’ю із Тетяною Ярошик.

Довідка

Персона: Ярошик Тетяна Леонідівна

Посада: президент «Асоціації сценічних мистецтв» у місті Луцьку, викладач вокалу та керівник вокального ансамблю «Співаночка» Луцької музичної школи №1 імені Фридерика Шопена, солістка естрадно-симфонічного оркестру Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка, засновник міжнародного творчого проекту «З любов’ю до України».

Знак зодіаку: Водолій (ДН: 18 лютого)

Життєве кредо: Завжди вірити у себе. Якщо ти не повіриш, то хто інший повірить?

Важлива подія в житті: народження сина

Влада для неї – це розумні люди

Творчість – це щоденна праця над своїм розвитком

Вишукане дійство: Всеукраїнський фестиваль-конкурс сучасної естрадної пісні «Пісенний Вернісаж 1999»

Історичне місто: Париж

Класний фестиваль: «Слов’янський Вінець» (Болгарія)

Незабутній концерт: гурту «MOTANKA» та театру-студії «Коло Лесі»

Вражаючий музей: картинна галерея в Дрездені

Феєричне шоу: «Зимове шоу»

Отриманий титул: президент асоціації сценічних мистецтв

Улюблений фільм: «Чоловік і жінка»

Сівачка: Патрісія Каас 

Книга: Маргарита Січкар «Вдих Видих»

Авто: Volkswagen JUKE

Вид спорту: спортивна ходьба

Вид відпочинку: море

Страва: вареники

Напій: кава

Ідеальний дім – це дім, в якому панує любов

Справжній смак життя – це насолоджуватися кожним днем

 

People UA: Пані Тетяно, у Вас за плечима вісімнадцять років досвіду роботи викладача вокалу. Чому саме цій справі присвятили своє життя? З якого віку почали займатися музикою і чия це була ініціатива?

Тетяна Ярошик: В нашій сім’ї ніхто ніколи не був музикантом, але родина дуже співуча. Змалечку вдома мені прививали любов до музики. В мене був навіть свій мікрофон у дитинстві. Як зараз пам’ятаю, коли мені було 3 роки, мене ставили на стілець і я співала. Я була маленькою супер-зіркою! У світ музики потрапила випадково: я пішла разом з подругою у музичну студію, в якій вона навчалася. Коли вперше прийшла, побачила акордеон і дуже захотіла навчитися грати. В дев’ятому класі переді мною стояв вибір, було три варіанти професій: музикант, юрист чи журналіст. Все-таки музика перемогла, і я дуже щаслива, що так склалося у житті, адже це дійсно справа мого життя. Мені дуже пощастило з людьми, в першу чергу з викладачами, які навчили вірити в себе.

People UA: Пам’ятаєте свого першого вчителя по вокалу?

Тетяна Ярошик: Я дуже дякую Бондаренко Галині Михайлівні, яка мотивувала мене навчатися музики у музичній школі №1. Найяскравіший і значимий в житті вчитель – Степан Батючик, моя артистична кар’єра пов’язана саме з його творчістю. Коли ще я навчалася у педагогічному коледжі на музичному відділі, там був такий легендарний ансамбль «Зорепад», в який мене запросили солісткою. З цього все й почалось. Мені прививали любов до українських пісень. Пережито було багато, але підтримка людей завжди допомагала.

People UA: Чому Ви свого часу вирішили навчати вокалу дітей, а не продовжили розвивати лише сольну кар’єру?

Тетяна Ярошик: Прийшла та мить, коли я зрозуміла, що мені хочеться отримувати насолоду від того, як хтось співає, навіть більше, ніж співати самій. Вчитель – це велика відповідальність. Є дуже талановиті діти. Батьки вкладають багато в їхній розвиток, і знають, що треба іти в ногу з часом. Нове покоління хоче змін, і воно рветься вперед, але на все треба час.

Мудрі люди мене вчили: «Грай, Таню, в шахи, прораховуй все наперед». І я намагаюся думати далекоглядно. В шоу-бізнесі потрібно бути менеджером, аби музика приносила дохід.

People UA: Вже чотирнадцять років Ви керівник вокального ансамблю «Співаночка» Луцької музичної школи №1 імені Фридерика Шопена. Як змінилася «Співаночка» з часів свого заснування? Якими досягненнями пишаєтеся найбільше?

Тетяна Ярошик: Ансамбль «Співаночка» змінився після проведення ювілейного концерту «Україна – це ми», який був присвячений десятиріччю створення колективу. Ми почали рухатися в більш сучасному напрямку, почали організовувати багато тематичних вечірок. В останні роки пошили багато сценічних костюмів, готували постановки на виступи. За цей час діти дуже вдосконалились. З’явилися нові уроки хореографії, акторської майстерності. Діти стали ще більш відкритішими у спілкуванні, можуть відстояти свою думку і показати себе. Фішка «Співаночки» в тому, що тепер кожен учасник має окремо ще і свою сольну програму.

People UA: Ви часто відвідуєте різноманітні конкурси з колективом «Співаночка» та з своїми вихованцями як в Україні, так і за кордоном. Це колосальний досвід та гарна можливість бути поміченими у шоу-бізнесовому житті. Вас запрошують на конкурси чи Ви самі підбираєте вокальні конкурси, які варто відвідати?

Тетяна Ярошик: Колись я шукала інформацію, мені присилали заявки, а тепер Інтернет – це основа. Отримую багато запрошень на різноманітні вокальні конкурси, а зараз вибір дуже великий. Незабутньою була поїздка на конкурс-турне Польща-Німеччина-Франція. Ми побували у Діснейленді, а це мрія багатьох дітей. Тепер я готую гастрольно-конкурсний тур на літо в Іспанію-Італію-Францію (Ніццу). 5 днів на морі в рамках фестивалю плюс дуже багато екскурсій. Цей тур розрахований на 12 днів. Минулого року ми були півтора місяця на фестивалях в Болгарії та в Греції. Тобто літо в нас було дуже активне.

People UA: Ви як керівник вокального ансамблю «Співаночка» маєте чимало талановитих вихованців. Якими успіхами своїх випускників пишаєтеся?

Тетяна Ярошик: Гордістю є велика кількість вихованців, серед яких лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів, концертні напрацювання, представлення дитячої творчості України у міжнародних проектах. Серед талановитих дітей варто відмітити Анну Ткач, Аліну Піддубну, Андрія Петріщева, Анну Фонотову, Уляну Собець, Камілу Смолку.

Даша Остапук, з якою я займалась щодня, дуже потужно професійно зростала. Був ще в мене такий вихованець, який посів у свій час перше місце на конкурсі «На хвилях Світязя», Володимир Бондарук, він зараз навчається у Києві в університеті імені Т.Г. Шевченка, я його називала – «дитина-сонечко». Пам’ятаю, як він на фестивалі «Слов’янський вінець» у Болгарії заспівав так щиро, що йому директор фестивалю подарував безкоштовну поїздку на наступний рік «Приз Турал», багато моїх учнів отримали можливість проявити себе та безліч з них вигравали безкоштовні поїздки на конкурси.

У мене є багато учнів, які продовжують навчатись музики професійно. Але ось момент, що музикою ти не можеш заробити стільки, скільки б хотів. Мої вихованці часто навчаються на двох факультетах: стаціонар – музичний, ну і паралельно здобувають додаткову освіту. Наприклад, Аліна Веселовська навчається на факультеті менеджменту у Кракові, Віка Михайлець – на факультеті романо-германської філології, Саша Лукащук – на юриста, Діана Небось – на артистку театра і кіно.

People UA: Нещодавно Ви заснували «Асоціацію сценічних мистецтв» у місті Луцьку, а це значний крок вперед та нове слово у музиці. Що сприяло відкриттю АСМ?

Тетяна Ярошик: Особисті перемоги та перемоги вихованців народили ідею створення нового формату розкриття дитячих талантів – проект «Асоціація сценічних мистецтв», який є перспективою розвитку талановитої молоді та шляхом до успішного майбутнього у шоу-бізнесі!

Коли я була в декретній відпустці, любила дивитись «Фабрику зірок», і саме з того моменту в мене з’явилась ідея створення подібного проекту. Пам’ятаю, як втілювала мрію в життя і як виник вокальний ансамбль «Співаночка». Після 10-річчя «Співаночки» ми змінили формат, розширювалися. І цей розвиток дав поштовх для створення асоціації.

People UA: А чи будете продовжувати викладати у музичній школі?

Тетяна Ярошик: Ще поки думаю, як поєднати все, і я впевнена, що знайдуться ті, хто підкажуть мені, як правильно делегувати свій час. Навчання в музичній школі потрібне дітям, адже якщо вони в подальшому будуть отримувати вищу професійну музичну освіту, підґрунтя, звичайно, потрібно мати. «Асоціація сценічних мистецтв» – це ще одна сходинка у музичному напрямку.

People UA: Що таке «Асоціація сценічних мистецтв»? Які можливості дає вона вихованцям?

Тетяна Ярошик: «Асоціація сценічних мистецтв» – саме таку назву має перше сучасне мистецьке навчання у місті Луцьку. Обдаровані діти з 3-річного віку, тінейджери та дорослі, усі творчі особистості, що відчувають у собі ще не розкритий потенціал, мають можливість навчатись у 4-ох студіях: «Song Show» (вокальній) «Stage Show» (театрально-вокальній), «Show Musiс» (гри на музичних інструментах), «Show box» (танцювальній). Набір в групи триває протягом року, заняття проводять найкращі викладачі міста. Новий формат «Асоціації сценічних мистецтв» стає новою можливістю сучасного та креативного розвитку дітей нашого міста, шансом багатогранно розкрити свій талант.

People UA: На початку року прем’єрою «Зимового шоу» у Волинському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка відбувся офіційний старт «Асоціації сценічних мистецтв», де усі учасники змогли по-справжньому відчути себе маленькими зірками на великій сцені. Ви задоволені результатами роботи, яку можна вважати звітним концертом?

Тетяна Ярошик: Я задоволена, тому що навіть дуже маленькі дітки змогли вийти на велику сцену і показати свої творчі здібності. «Зимове шоу» – це був показовий концерт, на якому ми змогли продемонструвати, що діти нашого міста можуть брати участь у таких заходах.

People UA: Де навчалися та переймали досвід роботи провідних продюсерських центрів в Україні та за кордоном?

Тетяна Ярошик: Переймала досвід у столичного продюсерського центру «Paradiz», школі креативної музичної педагогіки, навчалася на конкурсах у Болгарії. Зараз я дуже хочу вивчити мову жестів. Я була вражена виступом нашої української співачки Ольги Юнакової, яка на фестивалі у Болгарії представила театралізовану постановку, де брали участь дітки з вадами слуху, а вона мовою жестів показувала, про що співає, це було неймовірно, я просто плакала, дуже перейнялася. Мене дуже зачепила ця тема. А потім в мене в житті так склалось, що я спілкувалась із сім’ями, в яких є такі діти. Мені хочеться робити щось таке соціальне та значиме для дітей також.

People UA: Чи плануєте Ви як президент «Асоціації сценічних мистецтв» співпрацювати з телепроектами, такими як «Голос діти», «Караоке на Майдані» чи «Х-фактор»?

Тетяна Ярошик: Ми з дітьми неодноразово були на кастингах, гарно себе показали Анна Ткач, Уляна Собець та інші. Минулого року я мала велику честь відкривати і закривати фестиваль «Слов’янський вінець» у Болгарії, на якому співала пісню болгарською мовою разом із своїми вихованцями. Не зупиняюсь на тому, що маю. Мій син через два роки закінчує навчання у школі, і це мене ще поки тримає на місці. А далі я навіть не знаю, як воно буде. Я відчуваю, що Луцьк – це стартовий майданчик.

People UA: Ви пишете пісні. Про що вони, Ваші авторські твори?

Тетяна Ярошик: Зараз в основному тенденція така, що усі активно користуються Інтернетом, скачують музику і дуже мало пишеться авторських пісень. Звичайно, легше взяти з ресурсу, але авторська пісня є дуже цінною. Для себе я пробувала писати пісні. Для роботи з дітьми в основному співпрацюю з багатьма авторами, виконуємо твори Любові Мілевич, Наталії Бугай, Світлани Бояркевич, Віталія Іваницького, Павла Завади, Романа Сороки. Незабаром ми плануємо знімати кліп на пісню Віталія Іваницького «Це наша Україна», це зараз найулюбленіша пісня дітей. Інколи кажуть, що «Співаночка» співає під плюс, і я дякую за ці слова, бо це означає, що виконання настільки ідеальне, що люди не відрізняють плюс від мінусу. Діти зараз навчились себе оцінювати, вони бачать всі несправедливі моменти і розуміють, хто краще виступає, а кому треба ще працювати. Вони намагаються професійно зростати, щоб бути досконалими. Я не вмію грати в ігри та вести інтриги, я говорю те, що думаю. Я хочу, щоб діти отримували більше: більше бачили, елементарно мали більше можливостей виступати. Я тішусь своїми учнями, бо вони в мене розумні. Я їх завжди навчаю, що гарною людиною бути – супер, а от розумною – вдвічі краще, бо навіть жінка сьогодні має бути багатогранною і фінансово незалежною.

People UA: Ви популяризуєте у своїй творчості й патріотичні нотки. А яке значення для Вас має слово «патріот»? Хто він, патріот рідної землі?

Тетяна Ярошик: Патріот – це людина, яка робить щось корисне для рідної землі. Кожен повинен робити свою справу. Ми маємо робити своє місто кращим. Для мене патріотизм полягає навіть в тому, що «Співаночка» їде на конкурси за кордон, щоб гідно представити Волинь. Ми показуємо наших талановитих дітей усьому світу. А коли приїжджаємо на фестиваль, ми гордо ідемо з українським прапором і представляємо свою Україну. В нас гарний рівень життя, наші люди хороші, є духовність – в українців не все втрачено. Ніхто і ніколи не зможе зрозуміти, що відбувається в нашій країні. Мій патріотизм в тому, що я своїх учнів навчаю через творчість любити рідну землю. Ми, як їдемо за кордон, готуємо дві пісні, одна з яких має обов’язково бути українською. З дитинства дітям закладаємо цінності, вони знають народні пісні, можуть передати згодом це своїм дітям. Гарний приклад наведу Вам: одна з моїх учениць Алевтина Мельничук здобула гран-прі на конкурсі з написання писанок, після цього її мама організувала для нас майстер-клас з написання писанок – і це теж патріотизм. Для мене «Співаночка» – це не просто музичний ансамбль, це – сім’я. Я знаю, коли в кого коли день народження, як звати їхніх бабусь і дідусів. Діти завжди вболівають один за одного і дуже товаришують між собою. От в мене такий принцип, що це має бути саме так. Я себе відчуваю багатодітною мамою. Але я їх навчаю, що найголовніша людина в житті – це мама, а вже на другому місці – творча мама Тетяна Леонідівна. (сміючись)

People UA: Ви стільки років на сцені, а чи є ще трепет та страх, коли виходите на велику сцену?

Тетяна Ярошик: Немає страху, коли я вже на сцені. Проте, коли я знаходжусь за кулісами, все ж хвилююся. Сьогодні я вже знаю, як налаштовувати себе перед виступом і можу поділитись досвідом та знаннями з учнями. Але я планую залучити до співпраці людину, яка зуміє проводити якісні психологічні тренінги, як себе налаштувати на виступ на великій сцені, бо розумію, що це дуже необхідно знати.

People UA: Традиційне питання від нашого журналу: в чому Ваш секрет успіху?

Тетяна Ярошик: Життя – безмежна любов ! Життя – творчість щодня ! Життя – безперервний рух до мрії!

 

 

Спілкувалася: Олена Бекеша. Фото: Катерина Сива.

Візаж та зачіска: Аліна Голас. Сукня: Pollardi. Локація: ресторан «Корона Вітовта».

Тетяна Ярошик: тел.: (050) 6754132

https://www.facebook.com/profile.php?id=100014315055565

Опубліковано "People UA" № 4(44), літо 2018