ТОП-20 корисних звичок, які покращать життя

Меж досконалості немає… Тому ми щодня прагнемо змінити своє життя на краще. Багато людей цікавляться, як позбутися шкідливих звичок. А ми запропонуємо корисні звички, які зможуть замінити шкідливі.

1. Прокидайтеся після першого сигналу будильника. 

Мій знайомий казав: «Ще не встиг прокинутися, а вже скрізь запізнився». Буває… і зрозуміло, чому так. Адже налаштовувати десятки будильників і щовечора переживати, щоб не проспати навчання чи роботу, – не варіант. Натомість візьміть себе в руки і постарайтесь прокидатися після першого сигналу будильника. Спочатку буде дуже важко, але з часом все вийде.

2. Робіть ранкову зарядку. Це основа основ здорового способу життя та хорошого самопочуття. Спорт, фізичні навантаження, ранкова зарядка, регулярна розтяжка, щоденна планка – це найкраще, що вигадало людство для здоров’я. Спробуйте, вам сподобається.

3. Провітрюйте кімнату перед сном. Свіже повітря нам необхідне завжди, навіть в морозну погоду. Візьміть собі за звичку провітрювання – результат граного сну та самопочуття гарантований.

4. Читайте етикетки на продуктах. Там не лише багато корисної інформації про сам продукт, але так ви уникнете неприємних ситуацій з простроченими товарами. Переглядати склад, фірму-виробника, країну, термін придатності – дуже корисна звичка.

5. Пийте склянку води зранку. Натщесерце випита тепла вода запускає роботу організму. Дехто полюбляє воду з лимонним соком або медом. Спробуйте й ви! Вам сподобається. Просто пам’ятайте: склянка води вранці і взагалі багато води протягом дня – не звичка, а навіть правило.

6. Приймайте контрастний душ. Найкращий спосіб загартування, і ще одна корисна звичка. Спочатку буде незвично, і навіть неприємно, але з часом ви ввійдете в смак.

7. Моліться щодня. Щоденна молитва, медитація,розмова із собою – ось хороший спосіб позбутися зайвих думок, очистити своє мислення. Це дозволить позбутися сумнівів і налаштуватися на новий хороший день!

8. Не забувайте про макіяж та щоденний догляд! І не лише для обличчя та рук. Наше тіло теж потребує догляду та уваги.

9. Лягайте спати в один і той же час. Ваше самопочуття покращить відбій приблизно в ту саму годину щодня, бажано до 23:00 год. Повноцінний сон і стабільний режим – запорука хорошого настрою і успіху в усіх починаннях.

10. Слідкуйте за своїм фінансовим становищем. Контролювати витрати і доходи дуже важливо, адже це допоможе розрахувати кошти на проживання і на ведення бізнесу. Вчіться витрачати гроші з розумом, і тоді у вас не буде фінансовим рамок.

11. Замінюйте гарнір овочами. Дуже, до речі, корисна і смачна звичка. Контролювати своє харчування так само важливо, як тримати під контролем інші сфери життя. Від харчування залежить ваше здоров’я, краса і самопочуття, а від них залежить дієздатність.

12. Використовуйте зубну нитку та ополіскувач. Не всі користуються такою звичкою, а її нехтування може призвести до захворювання зубів. Гарна посмішка – це впевненість у собі та успіх у житті.

13. Розбирайте сумку та мийте взуття, повернувшись додому. Викидайте зайві речі, позбавляйтесь сміття, тримайте в сумці тільки ті речі, які необхідні. Давайте розвіємо міфи про Нарнію в жіночій сумочці.

14. Прогулюйтесь на свіжому повітрі. Всі успішні люди прогулюються перед сном, тоді й сам сон буде міцнішим, і настрій покращиться. Візьміть собі це за звичку, вам сподобається.

15. Складайте список покупок у магазині і ходіть за продуктами тільки ситими. Коли ви голодні, можете набрати багато зайвих продуктів, бо відчуваєте голод. Тому треба змінити тактику і їсти перед походом в магазин, а там купувати те, що запланували, і нічого більше.

16. Їжте без телефону і не за ноутбуком. Так-так, це дуже важко, для декого навіть нереально, але необхідно. Зробіть з простого прийому їжі цілий ритуал – пережовуйте повільно, насолоджуючись кожним шматочком страви. Навчіться також смакувати їжею без цукру. Заміняйте шкідливе на корисне: цукерки – фрукти, цукор – мед, майонез – грецький йогурт, фаст-фуд – лаваш.

17. Частіше читайте. Книги, журнали, газети, блоги – все це розвиває словниковий запас, розширює ваш світогляд, змінює думки, допомагає розвиватися. Не дивіться негативних новин та передач! Інколи заміняйте музику в навушниках на аудіокнигу.

18. Перетворіть улюблену справу в бізнес. Це не легко, але з можливостями сучасного світу та розвитком технологій все, що колись здавалося неможливим, сьогодні більш, ніж реальне. А поява Інтернету стала для багатьох способом заробляти гроші, і то немалі.

19. Заведіть блокнот думок. Ні, це не щоденник, як дехто може подумати. Це не всім дано, і не кожному подобається записувати свої думки на папері. Але завести такий собі міні-записничок, де ви будете записувати свої ідеї, не завадить. І пам’ятайте про правило 72 годин: якщо до 72 годин ви не напишете свою ідею або не зробите крок, на який зважуєтесь давно, то ви ніколи цього і не зробите. А ваші ідеї просто вилетять з голови, якщо їх не записати.

20. Мисліть позитивно. Завжди бути оптимістично налаштованими, думати про позитивні речі, у будь-якій ситуації знаходити плюси – найкраща звичка, яка тільки може бути. Наше життя – це віддзеркалення наших думок. Думаємо про хороше – і життя буде яскравішим, думаємо про погане – і маємо наслідки наших невдач. Змініть своє мислення, бо врешті-решт життя – прекрасне. І якщо й відбувається щось нехороше, приймаємо це як життєвий урок і підготовку Вас до чогось особливого і чудового, що чекає нас у майбутньому.

 

Опубліковано "People UA" № 1(53), літо 2021