ТОП 5 Економ-вікенд

Багато людей увесь тиждень чекають вихідних, увесь місяць відпустки, весь рік літа й усе життя щастя… Але ж радіти потрібно щодня і щохвилини! І хоча на мандрівки у далекі краї, на жаль, не завжди вистачає часу та коштів, все ж цікаву альтернативу знайти можна, аби було бажання. Отож, пропоную вирушити у подорож нашою Волинню, багатою на визначні пам’ятки історії, археології, монументального мистецтва, архітектури та містобудування.

1 Луцьк

Обласний культурний, політичний та релігійний центр Волинської області був заснований приблизно у 1000 р.київським князем Володимиром Святославичем. Символом міста є Луцький замок, збудований великим литовським князем Любартом. Фортеця складається з трьох високих прямокутних башт: В'їзної, Стирової та Владичої. На території замку розташований єдиний в Україні музей дзвонів, музей книги та художній музей. У 2011 році за підсумками акції «Сім чудес України» замок Любарта зайняв перше місце. Туристам рекомендую відвідати щорічне арт-шоу «Ніч у Луцькому замку», де зможете потрапити до Середньовіччя. Тут вас зустрінуть живі статуї, ви побачите справжнє фаєр-шоу та лицарські поєдинки, закружляєте у середньовічному танці та насолодитеся виступами артистів.

Ще однією архітектурною пам’яткою міста є Кафедральний костел святих Петра і Павла, відомий своїм загадковим трирівневим підземеллям. Відвідавши старе місто, обов’язково завітайте до витонченої лютеранської кірхи. З часів побудови вона виконувала роль одного з головних храмів німецьких колоністів Волині. Сьогодні пам'ятка архітектури належить євангельським християнам-баптистам під назвою «Дім Євангелія».

2 Клевань

Селище міського типу Клевань, що на Рівненщині, дивує витворами природи. Тут збережені руїни Клеванського замку та одне з найромантичніших місць у нашій державі – «Тунель кохання». Це зелений тунель, утворений залізничною гілкою, де природа створила своє королівство. Розташована ця краса у лісовому масиві, куди варто завітати у будь-яку пору року, оскільки тунель не втрачає своєї оригінальності навіть узимку.

3 Берестечко

Мальовниче місто з півтисячолітньою історією відоме як поле битви 1651р. військ Богдана Хмельницького і кримського хана Іслам-Герея III з одного боку та польського короля Яна Казимира III з іншого. На місці битви був споруджений храм-пам’ятник «Козацькі могили» (с. Пляшева) та Георгіївський собор, в підземеллях якого зберігаються останки козаків. Вражає своєю величчю Свято-Троїцький собор ХХ ст., а Свято-Троїцький костел XVII ст. вабить містичністю підземних переходів. Триєдність відіграє надзвичайно важливу роль у цьому місті, тому й символічно День міста тут відзначають на Трійцю.

4 Ковель

Місто виникло в часи воєнних походів Данила Галицького. На території Ковельщини під охороною держави перебуває 106 пам`яток. Серед них 95 – пам`ятники історії, 4 – археології, 7 – мистецтва. Найбільшу частину пам’ятників у місті складають ті, що належать до періоду Другої Світової війни. Відомою на весь світ пам’яткою, що має загальнодержавне значення, є садиба Лесі України у Колодяжному. А у жовтні 1996 року підняли і освятили найстарішу в Ковелі дерев’яну пам’ятку архітектури, єдиний на Волині – Римо-католицький костел.

5 Володимир-Волинський 

Як і Луцьк, місто має свою багатовікову історію. До наших днів збереглася єдина пам'ятка архітектури домонгольського періоду – білокам’яний Свято-Успенський собор. На південних околицях міста є одне з унікальних і частково досліджених науковцями городище села Зимне. Саме тут побудовано Зимненський Святогорський Святоуспенський монастир, заснований Володимиром Великим за часів Київської Русі, HYPERLINK "http://volodymyrrada.gov.ua/zumno.htm"який у 2001р. відзначав своє 1000-ліття. Відвідавши Устилуг (10 км. від міста), ви потрапите до музею-садиби всесвітньо відомого композитора Ігоря Стравінського, де й були написані його найкращі музичні твори. А завітавши влітку, зможете побувати на фестивалі «Володимир», який щороку з відкритими обіймами приймає неабияку кількість гостей.

Автор: Анастасія Юр’єва

Продовження у наступному випуску

Опубліковано "Лише Насолода" № 2(30) жовтень-листопад 2014