У Луцьку відбулися змагання зі спідкубінгу

28 березня 2015 року у Музеї  технічного прогресу, що у «Адреналін Сіті» відбулися змагання зі швидкісного складанню кубика Рубика. 

Кубик Рубіка – улюблена забавка дорослих та дітей вісімдесятих років переживає новий бум. Завдяки наочним урокам складання в Інтернеті, з’явилося досить багато аматорів, які змагаються в збиранні цієї головоломки на швидкість.  Попри це, дещо несподіваним виявився той факт, що на участь в змаганнях подали заявку три десятки спортсменів! Так, саме спортсменів, адже існує Федерація спідкубінгу, яка подала в МОК заявку на внесення його до переліку олімпійських видів спорту.

Що ж до учасників змагань в Луцьку, то середній вік був 14-15 років, а найменшому Денису Наконечному зі Здолбунова лише дев’ять. Кожен спідкубер мав п’ять спроб на складання головоломки, а потім визначався середній час.

Поки учасники вправно крутили кубика, для глядачів та учасників було організовано конкурси з завданнями на логіку та вправність у моториці пальців.

Під час відбіркових змагань було визначено трійку лідерів, яку очолив Максим Христинець. До речі, саме на етапі відбору він поставив рекорд змагань, зібравши кубик за 13, 22 секунди! На жаль, під час фіналу Максим не зміг підтвердити статус лідера і поступився званням чемпіона гостю з Ковеля Олександру Луцюку. Третю сходинку посів Роман Царенко. Саме ця трійка розділила призовий фонд змагань, а всі учасники пообіцяли зустрітися на черговому чемпіонаті зі спідкубінгу, який ініціював та організував СОК «Адреналін сіті».

Довідково:Кубик Рубика був винайдений угорським вченим Ерно Рубіком ще у 1974 році. Тоді він розробляв «чарівний кубик» як наочний посібник з геометрії і навіть не підозрював, що через кілька десятиліть складання його винаходу стане окремим видом спорту, який, до слова, віднедавна прагнуть зробити… ще одним видом олімпійських змагань.

Нині найважливішим вмінням у складанні кубика Рубика є швидкість. Світовий рекорд складання кубика – 5,66 секунди.