Уляна Томчук

«Велика сцена вимагає дуже важкої праці»

У її голосі відчувається любов, щирість та відданість своїй справі. Уляна Томчук солістка Волинської обласної філармонії, церемоніймейстер та ведуча різноманітних родинних свят. Про свій професійний шлях, спогади про перший музичний конкурс, музичний стиль виконання та обмін енергією між людьми Томчук Уляна Миколаївна розповідає в ексклюзивному інтерв’ю для читачів журналу «People UA»

 

Довідка

Персона: Томчук Уляна Миколаївна

Посада: солістка-вокалістка Волинської обласної філармонії, ведуча, церемоніймейстер

Знак зодіаку: Близнюки (ДН:14.06)

Життєве кредо: не скаржитися, нести радість і цінувати кожну хвилину життя

Сімейний стан: заміжня, виховує трьох діток

В дитинстві мріяла стати співачкою

Важлива подія в житті: народження дітей

Бізнес для неї – цікава гра

Влада для неї – можливість змін

Вишукане дійство: TOP 100 UKRAINIAN WOMEN

Історичне місце: Будапешт

Класний фестиваль: «Поліське літо з фольклором»

Незабутній концерт – кожен наступний

Вражаючий музей: Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс у Києві

Феєричне шоу: авіашоу

Отримані нагороди: на подіях TOP 100 UKRAINIAN WOMEN, Міжнародний фестиваль мистецтв «Слов’янський базар», Всеукраїнський молодіжний фестиваль сучасної пісні «Червона рута» та багато інших

Улюблений фільм: «1+1»

Музика: легка

Книга: «Бог завжди подорожує інкогніто»

Авто: подобається Toyota

Вид спорту: плавання

Вид відпочинку: пляжний відпочинок

Страва: суші

Напій: томатний сік

Ідеальний дім – це місце, куди хочеться повертатись

Справжній смак життя – насолоджуватись простими речами

People UA: Уляно, сьогодні Ви успішна українська співачка та популярна ведуча. Коли Ви зрозуміли, що хочете стати артисткою і яким був шлях до зіркового успіху?

Уляна Томчук: Із музикою, здається, я народилася. Коли відвідувала дитячий садок, перша вихователька помітила, що у мене є голос і акцентувала увагу мами на тому, що потрібно розвивати мій талант. Звичайно, мама прислухалася і ми почали над цим працювати. Я співала скрізь: вдома на стільці – уявляла себе зіркою, в транспорті, на зупинці, мені була байдужа реакція перехожих і тих, хто чув моє так зване мистецтво)) Пам’ятаю той момент, коли я виступала вперше, в ролі глядачів – батьки, гучні оплески, тепла атмосфера і мені було так комфортно... Відтоді розпочався мій творчий шлях, який вимагав багато сили, терпіння, навчання та дисципліни.

People UA: Чи пам’ятаєте свій перший музичний конкурс? У якому віці це було?

Уляна Томчук: Коли мені було чотири роки, я вперше взяла участь в Міжнародному фестивалі українського фольклору «Берегиня», де заспівала акапельно народну пісню «В моїм садочку». Це для мене був неабиякий досвід і шалене хвилювання. Але я ще більше зрозуміла, що тільки наполеглива праця приведе до успіху.

 

People UA: Хто Ви за фахом, де здобували освіту?

Уляна Томчук: Навчалася в Волинському державному училищі культури і мистецтв на відділі хорового диригування. Памятаю, як переживала, вставала о 4-ій годині ранку, щоб позайматись на фортепіано, адже, чесно кажучи, не на належному рівні володіла грою на цьому інструменті. Та я справилась. Навчання в училищі закінчила з відзнакою. Потім з певних причин хотіла попрощатися з музикою і поступила в Луцький інститут розвитку людини «Україна» на факультет «Документознавства, інформаційної діяльності та комп’ютерних технологій». Проте через два роки все ж таки зрозуміла, що це зовсім не моє і покинула навчання. Згодом працювала солісткою-вокалісткою Волинської обласної філармонії та одночасно заочно навчалася в інституті мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету на факультеті естрадної музики.

People UA: Уляно, Ви полюбляєте українську народну творчість. І це виправдано, адже народна пісня є душею українського народу. Яку роль вона відіграє у Вашій творчості?

Уляна Томчук: У душі кожного українця народна пісня – це наш український дрес-код. Вона завжди зі мною: зцілює, окрилює та підносить. Я відчуваю всією душею, що повинна пропагувати українську культуру, осучаснювати її та популяризувати. Кажуть, що це не формат, та я знаю, що це те джерело, яке ніколи не висохне.

People UA: Нещодавно вийшла Ваша відеоробота, де на скрипці Ви виконуєте мелодію гурту «Scorpions», хоча вже 20 років не грали на цьому музичному інструменті. Чому була така довга перерва? І на яких ще інструментах Ви вмієте грати?

Уляна Томчук: Скрипка – цариця усіх музичних інструментів, яка розвиває музичні здібності і тонко впливає на душевний стан, але це я зрозуміла нещодавно.

Розпочну з того, що всі навчаються в музичній школі 7 років, а я – аж 9. Для мене це було дуже важко і виснажливо. Я втомлювалась, боліли руки, плечі і часто із сльозами приходила на заняття. Признаюсь, поняття не мала, для чого мені цей інструмент. Розпрощалась. Та впродовж життя в кожної людини змінюються світогляд, смаки, думки, бачення, відбувається переосмислення цінностей. Через 20 років знову взяла скрипку в руки і реалізувала ту ідею, яку плекала цілий рік. Пісня гурту «Scorpions» – StillLovingYouє» – є моєю улюбленою.

Окрім скрипки, також граю на гітарі та фортепіано.

People UA: Скільки пісень у репертуарі Уляни Томчук? Чи пишете авторські пісні? І яка пісня для Вас найцінніша?

Уляна Томчук: У моєму репертуарі переважають народні пісні. Захоплююсь і фольклором інших країн.

Інколи сама пишу музику. Буває, що мелодія насниться, встаю і пишу. До слова, ідея до кліпу, де я граю на скрипці, мені теж зявилася в нічний період. Варто відмітити, що я ніколи не була на Базальтових стовпах, не бачила цю неймовірно красиву локацію і білої скрипки у мене ніколи не було. Та коли в день народження чоловік подарував мені скрипку саме білого кольору, сон перевтілився дуже швидко в реальність. Знайшлися можливості, підтримка і гарна творча команда. Усі пісні, які виконую на сцені, є для мене дуже цінними, адже вкладаю в них свою душу, час і немалі кошти.

 

People UA: З якими артистами Ви виступали на одній сцені? Чи мрієте про спільний виступ з кимось ще?

Уляна Томчук: Найпамятніший момент – це співпраця на одному з івенті з Кузьмою Скрябіном. Це було незабутньо, драйвово, легко і водночас дуже просто. Шкода, що так повернуло життя і його з нами зараз немає.

Щодо спільного виступу з відомими артистами, хотілося б заспівати разом з Наталією Бучинською. Мені подобається її творчість, тембр голосу, вона дуже сильна особистість, талановита, порядна, щира і близька мені по духу.

People UA: Уляно, Ви також є ведучою різноманітних заходів. Вас можна побачити ведучою як на весіллі, корпоративі, ювілеї, дні народженні, випускному, так і на публічному заході. Ви не втомлюєтеся повторювати, що кожен ведучий – це психолог, організатор, імпровізатор та генератор енергії. Як вдається поєднувати вокальну музичну діяльність та проведення свят?

Уляна Томчук: Робота ведучої на івентах різного формату – це душевна робота, яка приносить мені неабияке натхнення та задоволення, але я розумію, що моє основне місце на сцені. Інколи втомлююсь, та це є зміст мого життя. Коли бачу перед собою публіку – адреналін, настрій, драйв – і все, знову в формі. Я маю хороший тил, дякую своїй сімї, яка мені допомагає, підтримує і не дає здаватися. Для мене це дуже важливо.

People UA: Ви завжди плануєте проведення оригінальних весільних церемоній. Які фішки ведучої використовуєте? Чому молодята саме Вас обирають для найважливішої події у житті, стають Вашими друзями та рекомендують іншим?

Уляна Томчук: Я – «своя» на кожному весіллі, легко знаходжу контакт з будь-яким гостем, відкрита до всіх і завжди працюю на повну, не люблю фальші. Звичайно, враховую думку молодят, адже це їхній незабутній день і ніколи не проводжу конкурси, де беруть участь 2-3 людини, а всі розваги спрямовую на об’єднання двох родин з перших хвилин весілля. Я за драйв, хоча трепетні, романтичні моменти теж присутні.

Дуже люблю людей, і вони, напевно, відповідають мені взаємністю!

People UA: Бути артистом та виступати на сцені – це постійний обмін своєю енергією з людьми, цілковита віддача та любов. Як вам вдається бути завжди усміхненою та ділитись цим з глядачами?Де черпаєте творче натхнення?

Уляна Томчук: Правильно розпочатий ранок – запорука хорошого настрою. Обовязково зранку дякую Богу за те, що дав можливість побачити новий день. Сама себе налаштовую на позитив і тоді виходжу в люди.

Натхнення бачу у всьому, навіть у дрібницях. Звикла робити все на відмінно, тому відновитися мені допомагає хороший сон, хвилини на самоті, молитва та медитація.

People UA: За багато років на сцені чи навчилися контролювати свої емоції й не хвилюватися перед виступом?

Уляна Томчук: Велика сцена вимагає дуже важкої праці. Це велика відповідальність. Я завжди казала і нині повторюю: якщо у мене зникне хвилювання – заберіть мене зі сцени.

People UA: Чи пам’ятаєте, коли найбільше хвилювалися?

Уляна Томчук: Сильним випробуванням був перший вихід на сцену після тривалої перерви у зв’язку з лікуванням та реабілітацією після аварії. У мене був психологічний зрив, комплекси, панічні атаки, депресивні стани , переломи кісток, струс головного мозку. Та, дякуючи Богу, знайшлися люди, які повернули мене до повноцінного життя. Завжди боялася 33-річного віку, і саме цей час став підштовхнув до змін, з’явилася нова «Я».

 

People UA: Ви завжди колоритно виглядаєте! Хто придумує Ваші сценічні образи?

Уляна Томчук: Здебільшого сама, але до порад прислухаюся завжди.

People UA: Бачила власноруч вишиту бісером ікону, сорочку та аксесуари. Це Ваше хобі чи додаткова дизайнерська робота?

Уляна Томчук: Вишивка – це хобі. Коли беру голку з ниткою в руки – повністю відключаюсь від зовнішнього світу, занурююся у процес вишивання і розумово відпочиваю. Моя мама – швея, напевно, любов до вишивання передалась генетично.

People UA: Нещодавно Ви увійшли в TOP 100 найяскравіших жінок України в рамках премії «TOP 100 UKRAINIAN WOMEN». Це дійсно достойна нагорода, за якою стоїть велика праця, відданість справі, мудрість та краса. Яке значення має для Вас ця відзнака?

Уляна Томчук: Ця нагорода дала мені поштовх до певного росту та самореалізації. Найкращі моменти відбуваються спонтанно. Я була приємно здивована запрошенням на цю подію. Це дійсно був крутий масштаб заходу, після якого ще раз переконалася, що потрібно себе любити, адже жінка повинна бути енергетично наповненою. В цьому її сила.

People UA: Традиційне питання від нашого журналу: в чому Ваш секрет успіху?

Уляна Томчук: Секрет у тому, що немає ніякого секрету. Результатом будь-яких досягнень є чесна та щира праця. Цим і завойовую прихильність глядача, тому що енергетичний обмін для мене є дуже важливим аспектом.

 

Спілкувалася: Олена Бекеша. Фотограф: Катерина Сива. Локація: Вежа Чарторийських

Макіяж та зачіска: Аліна Голас. Сукня: дизайнер Оксана Оксютюк

 

Уляна Томчук

тел.: 0997400895

тел.: 0971686075

https://www.instagram.com/ulyamusic_event/

https://www.facebook.com/ulyana.tomchuk

 

Опубліковано People UA №3 (55) зима 2021-2022