Відпустка відпустці різниця

Відпустка – це не обов'язково готель, море і пляж. Коли прийде час планувати свій відпочинок, рекомендуємо Вам в першу чергу прислухатися до своїх внутрішніх відчуттів, бажань і потреб. І, в підсумку, вибрати той вид дозвілля, якого бажає душа і вимагає тіло.

Комфортний відпочинок

Інший, не менш відомий вид відпочинку – турпакет. Люди, які вирішили відпочити таким чином, бронюють квитки в турагентствах. Ціна включає в себе рейси, проживання, харчування, екскурсії та всі необхідні послуги. Такі умови дозволяють людині повністю розслабитися і отримати максимум задоволення, в результаті чого з'являється відчуття повної безтурботності. Такий тип відпочинку рекомендований всім.

Відпочинок дикуном

Найбільш популярним у багатьох людей є незалежний відпочинок на березі моря. Люди купують квитки і самі добираються до пункту призначення, де вони орендують будинки у місцевих жителів або живуть на березі моря в наметі. Цей відпочинок має деякі незручності, але вони, зазвичай, компенсуються відносно низькими грошовими витратами і таким улюбленим багатьма відчуттям повної свободи. Такий тип відпочинку рекомендується тільки повністю здоровим людям, в основному, молодим. Варто відмітити, такий тип відпочинку передбачає досить екстремальні умови проживання.

Терапевтичний відпочинок

Є багато людей, які люблять проводити відпустку з користю для здоров'я. Сотні курортів і санаторіїв відкривають свої двері для такої категорії громадян. Звичайно ж, якщо ви страждаєте хронічними захворюваннями, особливо хворобами шлунково-кишкового тракту, опорно-рухового апарату і деякими шкірними хворобами, відпочинок в санаторії – це в прямому сенсі саме «те, що лікар прописав».

Класична подорож

Для тих, хто любить історію, любить відвідувати нові місця, знайомитися з визначними пам'ятками, підійде класичний туризм. Сьогодні в туристичній компанії ви можете замовити тур в будь-яку точку земної кулі, наприклад, в Китай, Японію і Таїланд. Або ж ви можете здійснити тур по Європі, познайомитися з її прекрасними містами та країнами. Такий тип відпочинку, в принципі, підходить для різних людей, які хочуть активно відпочити і отримати нові враження. Все залежить від місця, куди ви їдете, і особливо від темпу ваших прогулянок. Якщо ви вже не такі активні, не прагніть осягнути неосяжне – за один день побачити всі визначні пам'ятки міста або неодмінно піднятися пішки на найвищу точку гірської місцевості. Дотримуйтеся помірності, і ваш організм віддячить вам.

Круїз

В останні роки круїзи знову стали дуже популярні. Декілька тижнів ви можете подорожувати по Чорному або Середземному морях, відвідуючи найкрасивіші міста світу – Стамбул, Анталью, Афіни і т.д. Так як круїз передбачає неспішний і досить «ледачий» відпочинок, він рекомендований навіть літнім людям. Солоне повітря обов'язково поліпшить стан Вашого здоров’я. Єдине обмеження - краще не вирушайте в морський круїз, якщо у вас є морська хвороба, інакше відпочинок може перетворитися на муки.

Пригодницький туризм

Є люди, які люблять гострі відчуття. Така відпустка – це екстремальний туризм. Шукачі незабутніх вражень полюбляють рафтинг, альпінізм, серфінг або відвідування печер. Якщо Ви любите екстрим, тоді сміливо вирушайте на зустріч відчуття адреналіну.

Зелений туризм

Агротуризм останнім часом стрімко розвивається. З року в рік зростає кількість сільських жителів, які готові прийняти у себе міських жителів і здивувати їх місцевим колоритом. Шанувальники цього типу відпочинку можуть відпочивати на природі, збирати гриби і ягоди в лісі, ходити на полювання і риболовлю, харчуватися натуральними продуктами – пареним молоком, овочами та фруктами прямо з городу. Зелений туризм рекомендуємо абсолютно усім, але особливо він корисний для літніх людей і людей середнього віку, для матерів з дітьми, особливо маленькими.

Автостоп

Не думайте, що цей вид подорожей більше не популярний. Є ще люди, які люблять такий екстремальний відпочинок. Нові місця, нові друзі і насолода від поїздки приваблюють любителів цього виду відпочинку. В основному такому відпочинку, як і відпочинку дикуном, віддають перевагу молоді, абсолютно здорові і міцні люди.

Трудотерапія

Або відпочинок на дачі. Як не дивно, але для деяких міських жителів це ще й відпочинок. Багато людей кажуть, що, незважаючи на роботу в саду чи на городі, яка вимагає великих зусиль, вони відчувають себе чудово, проводячи свою відпустку таким чином. Так склалося, що трудотерапії на городі у нас в основному віддають перевагу люди за 40. Лікарі кажуть, що помірна фізична активність на свіжому повітрі корисна для здоров'я і стимулює життєдіяльність.

Опубліковано "People UA" # 4(44), літо 2018