Віктор Шеремета

«Ювелірна робота – це витончена робота»

Про його золоті руки чули не лише на Волині, а й далеко за межами нашої області. Кажуть, що Віктор Шеремета, створюючи величний ювелірний виріб, знаходиться 24 години на добу у майстерні, а ще переконаний, що його вироби приносять успіх своєму власнику. Цьогоріч виповнилося 30 років ювелірному підприємству «ВАШ Ювелір», яке виготовляє ювелірні вироби – символ достатку та статусу. Як обрати якісний ювелірний виріб, як виготовити ексклюзивні прикраси, що сьогодні у тренді – про усе це читайте в інтерв’ю з відомим ювеліром та засновником першої приватної ювелірної майстерні у нашому місті Віктором Шереметою.

Довідка

Персона: Шеремета Віктор Андрійович

Посада: власник ювелірного підприємства «ВАШ Ювелір»

Знак зодіаку: Близнюки (ДН: 28 травня)

Життєве кредо: роби те, що любиш, та люби те, що робиш

Сімейний стан: одружений

В дитинстві мріяв стати водієм тролейбуса

Важлива подія в житті – визначився із вибором професії

Бізнес для нього – це життя

Влада для нього – це керівництво, яке своїм громадянам створює комфортні умови життя, влада – це повага та підтримка людей

Вишукане дійство: театреалізовані дійства в «The land of legends» (Туреччина)

Історичне місце: Єрусалим

Класний фестиваль: «Ніч у Луцькому замку»

Незабутній концерт: Лари Фабіан

Вражаючий музей: мадам Тюссо (Амстердам)

Отримані нагороди: Відзнака «Золотий символ якості національних товарів та послуг» України за вагомий внесок у розвиток ювелірної справи, виготовлення високоякісних ювелірних виробів та надання конкурентноспроможних послуг з їх продажу, ремонту та реставрації, 2018 р. Звання «Лицар Вітчизни» із врученням «Золотого хреста честі і звитяги «Лицар Вітчизни» III ступеня» 2017 р. Переможець Премії «Люди року-2015. Волинь» в номінації «Ювелір року».

Улюблений фільм: «Останній самурай»

Музика: Yello

Книга: «Ма́ртін Іден» – роман Джека Лондона

Авто: BMW X6, Тesla в фавориті

Вид спорту: стрільба

Вид відпочинку: на природі, без їжі і телефону, з одними вудками та сіллю, що вполював, те і з’їв

Страва: салат «Олів’є»

Напій: вино

Ідеальний дім – це розумний дім, який піклується про себе і господаря

Справжній смак життя – це бути потрібним.

 

Рeople UA: Цьогоріч магазин-майстерня «ВАШ Ювелір» відсвяткував 30-річний ювілей. Це знакова подія для Вашого підприємства. Що змінилося за 30 років?

Віктор Шеремета: 30 років тому ми починали працювати у невеличкому вагончику на 33-му кварталі. Сьогодні «ВАШ Ювелір» – це, так би мовити, – 3 в 1: ювелірне підприємство, майстерня та магазини. В магазинах представлена ексклюзивна продукція власного виробництва, вироби із колекцій іноземних дизайнерів, а також ювелірні вироби понад двохсот вітчизняних підприємств.

Рeople UA: Ви стояли біля витоків ювелірної майстерності нашого міста. Перша майстерня була відчинена 30 років тому. Як воно бути першим?

Віктор Шеремета: Луцьк завжди славився ювелірами (золотарями), ще починаючи від часів Любарта. В історичному минулому саме в нашому місті функціонував осередок ювелірів. А 30 років тому була одна державна майстерня та ювелірні підприємства належали комунальній власності. Складно було наважитися покинути роботу на державному заводі, проте саме 30 років тому нам все-таки вдалося відкрити першу приватну ювелірну майстерню.

Власне моя історія починається з дитинства. Ювелірне ремесло я перейняв від батька, який виготовляв золоті хрестики. Це було свого роду хобі, але згодом зрозумів, що хочу пов’язати своє життя із ювелірною професією. Я проходив навчання параллельно із практикою. Коли замовлень стало більше, з’явилася необхідність взятии помічника і до сьогоднішнього дня він працює разом з нами.

Хочу сказати, що на даний момент ювелірна галузь в світі стрімко розвивається. Ми теж постійно навчаємось, шліфуємо свої навички та вдосконалюємо майстерність за допомогою сучасних технологій: 3D моделювання, 3D гравіювання, лазерне спаювання.

30 років – поважний рубіж у житті будь-якого підприємства. Для нас важливо було відзначити ювілей із колективом, а для наших клієнтів ми підготували подарунки та провели святкові акції.

Рeople UA: Маючи 30-річний досвід за плечима, чи ділитесь ним з бажаючими працювати у підприємстві «ВАШ Ювелір» та оволодіти ювелірним ремеслом? 

Віктор Шеремета: Ювелірне підприємство «ВАШ Ювелір» бере на навчання людей із подальшим працевлаштуванням. Фактично, у нас своєрідна школа ювелірів. Хочу сказати, ми дуже ретельно ставимося до підбору кадрів, тому у нас суперкоманда, у кожного працівника найвищі професійні навички.

Рeople UA: Від батька й до сина, як кажуть, передалася майстерність у спадок, а талант був подарований Богом. Чи хотіли б Ви, аби Ваші діти, внуки продовжили ювелірну діяльність?

Віктор Шеремета: Наша маленька внучка разом зі мною вже виточувала першу вазу. Син зробив перстень своїй однокласниці, хоча раніше байдуже ставився до ювелірного ремесла. Донька вже працює арт-директором у нашому бізнесі, вона займається художнім оформленням на виробництві та рекламою. Також Світлана є незмінним рекламним обличчям нашої компанії.

Час покаже, чи стане справа мого життя й сімейною справою. Думаю, що нашим спадкоємцям ми з дружиною заклали фундамент сімейної справи, все інше – їхнє бажання.

Рeople UA: Коштовності – це атрибути достатку, статусу. Для жінок завжди улюбленим місцем є ювелірна крамниця, недарма співають: «Кращі друзі дівчат – діаманти». Неодноразово чую від чоловіків, що й у їхньому арсеналі ювелірних виробів є запонки, підвіски, перстні від відомого ювеліра Віктора Шеремети. Які ще оригінальні ювелірні вироби доводилося виготовляти?

Віктор Шеремета: Ювелірні вироби підкреслюють індивідуальний стиль, демонструють любов до коханих, тому «ВАШ Ювелір» виготовляє ексклюзивні аксесуари. Наприклад, сьогодні я оздоблюю мисливський ніж камінням Swarovski. У нас навіть замовляли інкрустацію коліс на авто, наносили на диски ім’я діамантами. В офіційних автодилерів теж є така послуга, але вона коштує у десятки разів дорожче, ніж у нас.

Люди часто асоціюють із професією ювеліра фахівця, що займається ювелірною справою та виготовляє вироби із золота, срібла, дорогоцінного каміння. І все. Хочеться розвінчати стереотип: до ювеліра звертаються і заводи, щоб виготовити таблички для маркування автомобілів, і навіть лікарі, щоб поремонтувати делікатне лапароскопічне обладнання. А відколи ми запустили лінію алмазного заточування, у нашу майстерню приносять столові прибори, професійні ріжучі інструменти для салонів, перукарень та манікюрних кабінетів. Не кожен майстер-заточувальник може зробити таку роботу, бо є певна технологія. Варто віддати належне ювелірному обладнанню.

Ми пишаємося, що наше підприємство сьогодні зайняло нішу індивідуальних замовлень. Не працюємо на оптовий ринок, а цінуємо безпосереднє спілкування з клієнтами. Наші майстри здатні виконати забаганки найвибагливішого клієнта. Робимо не серійні речі, а виготовляємо та розробляємо свої власні моделі. Варто відмітити, що все більшою популярністю користуються замовлення індивідуальних виробів. Останнім часом приходить клієнт з баченням та уявленням ексклюзивної речі, володарем якої він прагне стати. Буває й таке, що клієнт бачить п’ять різних виробів на вітрині, але хоче з кожного мати у своєму виробі певний елемент. Є такі замовники, які хочуть авторський виріб від ювеліра Віктора Шеремети, давши лише параметри, мовляв: «Ми вам довіряємо». Ювелірна робота – це витончена робота, це скрупульозний підхід до справи.

Рeople UA: Тренди постійно змінюються, чи впливає це на ювелірні вироби? Яка вона, мода 2019-2020?

Віктор Шеремета: Зараз мода настільки мінлива і настільки нестандартна, що навіть складно виокремити якісь конкретні тенденції. Сьогодні в моді мінімалізм. Звичайно, класика завжди залишатиметься актуальною. Мені здається, що мода більше полягає в індивідуальності. Кожен має своє художнє бачення і доповнює прикрасами свій стиль. Усі розуміють, якщо ти купуєш у магазині, то таких ювелірних виробів може бути 100 у місті, а якщо робиш індивідуальне замовлення, то це єдиний у своєму роді варіант.

Рeople UA: Дайте декілька порад клієнтам, як обрати якісний ювелірний виріб.

Віктор Шеремета: По-перше, аби обрати якісний виріб, потрібно розумітися у кріпленні дорогоцінних каменів, бути обізнаним у варіантах розташування каміння і знати, як має виглядати виріб ззовні в цілому. Обираючи ювелірний виріб, зверніть увагу на такі фактори: виріб відповідно до свого вигляду повинен мати певну вагу. Зараз роблять великі ювелірні вироби з такими тонкими стінками, як фольга, аби зменшити вагу і відповідно вартість їх є меншою. Усі хочуть об’ємний ланцюжок розміром як палець і щоб важив 5 грам, проте з часом він розсипається на шиї. Часто люди не уважно підходять до питання вибору ювелірного виробу, а зазвичай, швидко приміряли і придбали. Через деякий час після навантаження неякісний виріб вигинається, вилітають камінчики, швидко перетирається і рветься.

Рeople UA: Наприкінці минулого року Луцьк отримав ще один магазин «ВАШ Ювелір» у центрі міста. В чому його відмінності та переваги? Що нове, ексклюзивне пропонує «ВАШ Ювелір»?

Віктор Шеремета: Новий ювелірний бутік – свого роду невеличкий магазин, в якому представлені ексклюзивні вироби і саме тут відкрита творча платформа для представлення колекцій авторських ювелірних виробів. На відкритті було презентовано унікальні вироби ручної роботи та відразу продана частина колекції. Також розпочали ребрендинг компанії та наразі хочемо впровадити майстерню у новому форматі, якої ще немає у Західній Україні. Незабаром запропонуємо нові технології у напрямку послуг ремонту та реставрації виробів. Думаю, що не знайдеться такого виробу, якого не можна буде відремонтувати, тобто наше підприємство «ВАШ Ювелір» зможе виконати ремонт будь-якої складності.

Рeople UA: «За ювелірним виробом, як і по мові, можна зрозуміти, звідки людина» – крилатий вираз, який прозвучав з Ваших уст у короткометражному фільмі «Історія однієї каблучки». Який ювелірний виріб носите Ви?

Віктор Шеремета: Я маю перстень, який зробив собі сам. У ньому є поєднання кольорів і каміння. Особливо мені подобається зірковий сапфір. Цей перстень зроблений із титану та обрамлений золотом. Поєднання цих металів має глибокий сірий колір та додає об’ємності. Вважаю, що ніякий метал не передає такої легкості виробу.

Своїм талісманом вважаю ладанку. У 1993 році я придбав у колекціонера золоту підвіску. Цю старовинну річ обробив власноруч: з одного боку щит Давида я прикрасив діамантами, а з іншого – Інь і Ян – оздобив емаллю. Згодом підвіску вмонтував у ладанку.

Рeople UA: Ви отримали нагороду «Ювелір року» в рамках Премії «Люди року-2015. Волинь» та звання «Лицар Вітчизни», яке Вам вручили в Дипломатичній академії при МЗС України в місті Києві у 2018 році. Що для Вас означає мати такий почесний статус?

Віктор Шеремета: Я завжди працював не задля нагород і взагалі про це ніколи не думав. Але, звичайно, нагороди дають розуміння суспільного визнання. Я просто люблю свою справу і отримую від цього задоволення. Мені приємно, що маю можливість вносити частинку позитиву в цей світ. Усі нагороди важливі як керівникам, так і моєму колективу. Ними особливо пишаються наші діти. Для мене важливіші людські емоції, проте отримати такий почесний статус – це відповідальність, і тепер я повинен рухатись лише вперед.

Рeople UA: Ваш найдорогоцінніший діамант – дружина Надія. Яку роль вона займає у сімейному бізнесі? Які обов’язки та функції виконує Ваша муза?

Віктор Шеремета: Надія – це не лише моя муза, вона водночас є основним генератором ідей та експертом на виробництві. Надія має відмінну чіткість зору та художнє бачення, ми часто жартуємо, що без мікроскопа вона швидко може визначити, що потрібно допрацювати та вдосконалити у ювелірному виробі.

Раніше у кожного із нас був свій бізнес, ми як лідери розвивалися у кардинально різних сферах. Проте доля розпорядилася так, що все-таки нам довелось об’єднатися в бізнесі. Згодом ми зрозуміли, що спільна справа більше згуртувала нашу сім’ю. В результаті вийшов відмінний творчий тандем, якого ми самі раніше від себе не очікували. Сьогодні я не уявляю свій бізнес без Надії, сподіваюсь, як і вона без мене. Ми є повноправними співвласниками та керівниками ювелірного підприємства «ВАШ Ювелір». Я більше займаюся виробництвом та технічними сторонами бізнесу, а Надія організовує роботу магазинів, займається маркетингом, зв’язками із клієнтами та їх обслуговуванням, роботою із персоналом.

Рeople UA: Кажуть, Вас можна знайти 24 години на добу в майстерні, особливо коли створюєте щось величне з дорогоцінного металу. Окрім ювелірної справи, чим любите займатися?

Віктор Шеремета: У вільний від роботи час я люблю куховарити, особливо вдається шашлик. Також люблю готувати сніданки, до приготування яких я не підпускаю нікого. Ще є у нас з дружиною спільне хобі, адже як вона, так і я обожнюємо рибалку та тихе полювання –збирання грибів (посміхається, –авт.). А ще я люблю господарювати в саду, прогулюватись з домашніми улюбленцями. Також з сином катаємось на роликах та героскутері.

Фактично робота є теж моїм хобі. Я поглиблено вивчаю дорогоцінне каміння. Якщо про діаманти варто знати небагато інформації, то про кольорове каміння потрібно мати глибокі знання, аби їх проаналізувати, визначити чистотність, відповідність до кристала та групи. Постійно прагну вдосконалювати свої знання, адже ювелірна справа – це велика майстерність.

Рeople UA: Чи можна замовити у ювелірному підприємстві «ВАШ Ювелір» виріб з будь-яким ювелірним камінням?

Віктор Шеремета: Так, звісно. На сьогодні немає проблем із наявністю коштовного каміння. Якщо якесь відсутнє на складі, то за деякий час його можна доставити з будь-якої точки земної кулі. Навіть сьогодні персонально у «ВАШ Ювелір» із Шрі-Ланки доставляють два рубіни.

Рeople UA: За 30 років діяльності «ВАШ Ювелір» вже став справжнім брендом. В чому Ваш секрет успіху?

Віктор Шеремета: Потрібно любити свою справу та наполегливо працювати. Все починається з любові й продовжується любов’ю. Роби те, що любиш, і люби те, що робиш. Це і є запорукою успіху!

Спілкувалася: Олена Бекеша. Фото: Ірина Дяченко (фотостудія «Bohema»)

 

«ВАШ Ювелір»

м. Луцьк

просп. Соборності, 11а магазин-майстерня

просп. Волі, 43 ювелірний бутік

тел.: (0332)71-45- 06, (095)183-49-51

e-mail: vashuvelir@ukr.net

 

Опубліковано "People UA" № 2(48), осінь 2019