Вікторія Доманська

«Двері на шляху завжди відчиняються рішучим!»

Впевнена у собі, рішуча та вольова жінка, яка може захистити не тільки себе, але суспільство, котре потребує допомоги. Вікторія Доманська, маючи за плечима чималий юридичний досвід, скеровує у правильному напрямку лучан для вирішення їхніх питань та проблем.

Досьє

Персона: Вікторія Доманська

Основна діяльність: юриспруденція

Знак зодіаку: Скорпіон (31 жовтня)

Сімейний стан: заміжня

В дитинстві мріяла стати: податківцем

Важлива подія в житті: народження сина

Бізнес – це гроші

Вишукане дійство: «Люди року»

Улюблений фільм: «Віднесені вітром»

Книга: В. Гюго «Собор паризької Богоматері»

Страва: український борщ з пампушками

Напій: кава

Спорт: тренажерна зала

Відпочинок: прогулянки Закарпаттям

Ідеальний дім: садок вишневий коло хати

Життя – це щоденна праця над собою у суспільстві

Влада – можливість захистити Людину

People UA: Який основний вид Вашої діяльності?

Вікторія Доманська: Я, мої колеги та партнери надаємо кваліфіковану правову допомогу громадянам України, які її потребують. Наші громадські приймальні знаходяться у місті Луцьку на проспекті Грушевського та вулиці Рівненській. До нас звертаються різні категорії людей, але, зважаючи на ситуацію в країні, найбільшої допомоги на даний момент потребують воїни АТО та їх сім’ї.

People UA: А з якими проблемами вони найчастіше звертаються?

Вікторія Доманська: Одна з найпоширеніших проблем – труднощі в отриманні фінансової допомоги сім’ям бійців АТО, які служили та загинули, адже необхідно пройти довготривалу процедуру, яка полягає в зборі документів, написанні заяв та отриманні статусу учасника бойових дій.

Наведу вам приклад: у нашу громадську приймальню звернулася жінка, брат якої повернувся із зони АТО, де служив майже рік. Пройшов реабілітацію у військовому госпіталі, оскільки отримав серйозне поранення ноги. Після пережитого намагався повернутись до повсякденного життя, адже маючи дружину та маленьку дитину, необхідно заробляти кошти на утримання сім’ї. Воїн звернувся в сільську раду за місцем проживання з заявою про виділення йому земельної ділянки, гарантованої державою. Чоловік одержав відповідь з вимогою надати пакет документів необхідних для вирішення цього питання. У зв’язку з необхідністю отримання якісної правової допомоги, його сестра від імені учасника АТО звернулась до нашої громадської приймальні й ми допомогли їй: підготували пакет документів, заяв та ін. Копії документів були надіслані в сільську раду для погодження, через деякий час сільський голова запросив учасника АТО до себе на розмову та пообіцяв виділити йому земельну ділянку. Сьогодні колишній солдат вливається в русло спокійного та мирного життя, а його питання з виділенням земельної ділянки вирішене.

People UA: З якими ще справами вам доводиться найбільше зіштовхуватися?

Вікторія ДоманськаДосить часто ми допомагаємо у вирішенні питаньпро отримання аліментів. Нещодавно до нас звернулася молода розлученажінка, яка самостійно виховує доньку. Її колишній чоловік відмовлявся допомагати утримувати дитину, пояснюючи це своїм скрутним матеріальним становищем.

Ми пояснили, що вона має право подати в суд на колишнього чоловіка та вимагати в судовому порядку сплати аліментів, аджебатьки порівну зобов’язані брати участь у вихованні та утриманні своїх неповнолітніх дітей.

На сьогодні позов «Про стягнення аліментів» знаходиться на розгляді в суді. Ми зробимо все можливе, аби допомогти їй у вирішенні цього питання.

Звертаються і пенсіонери. З врахуванням того, що вони не завжди можуть самостійно дістатися нашого офісу-приймальні, ми приїжджаємо до них додому.

Людмила, жінка до якої ми приїхали, розповіла, що нещодавно померла її мати, яка проживала в селі біля Луцька, залишивши спадкове майно – будинок із господарськими спорудами. Це все, згідно із заповітом, старенька залишила своїй доньці Людмилі. Проте, оформити права на спадщину наша клієнтка не змогла, бо коли звернулася до нотаріуса, то отримала від нього відмову, оскільки її мати за життя не виготовила документів на майно, а отже, майно, з юридичної точки зору, не мало власника.

Наша команда підготувала позовну заяву в суд від пані Людмили «Про визнання права власності на спадкове майно», представила її інтереси в суді та виграли справу – тепер Людмила безперешкодно виготовила документи про право на спадщину.

People UA: Ще одна соціально незахищена категорія, яка з’явилася нещодавно, – переселенці з окупованих територій. Чи звертаються вони по юридичну допомогу?

Вікторія ДоманськаВи знаєте, звертались із проблемами працевлаштування, адже не всі установи мають бажання працювати з переселенцями, з проблемами пошуку житла.Ми завжди допомагали і досить успішно.

People UA: Розкажіть, як випрацювали у селах, надавали там юридичну допомогу?

Вікторія Доманська: Це було зимою, ми приймали людей у сільських радах Луцького району. У більшості селян були проблеми з паями, ми допомагали їм оформляти право власності на ділянки, які висіли у повітрі й за які люди не отримували кошти, бо цією землею безкоштовно користувалося підприємство. Це була важка робота – документи втрачені та минуло багато часу, але ми впоралися.

Також траплялися конфлікти з сільськогосподарськими підприємствами, які підписували договори з людьми, де були зазначені ціни, скільки вони повинні платити в грошовому або в товарному еквіваленті: пшениця, цукор та ін. Насправді розрахунки не були здійснені. Ми вимагали, щоб із селянами розрахувалися, розривали договори. Це була складна боротьба.

People UA: Тобто більшість проблем виникає через юридичну неграмотність? Як ви гадаєте, чому у час активного розвитку інформаційних технологій, люди все ж необізнані у найважливіших питаннях? Чому вони відмовляються шукати справедливість?

Вікторія ДоманськаВідповідь дуже проста – вони не вірять, що у нашій країні можна добитися цієї справедливості. Народ звик до бюрократичної тяганини, зволікання, зневажливого ставлення до суті справи, тому не чекають швидкої та компетентної відповіді на їхні запити. Зараз подібна ситуація із нарахуванням субсидій, скільки разів людям повертали документи? То чогось не вистачає, то неправильно написано. А чому відразу не дати точний список та зразок необхідних записів? Оця зневіра, страх перед державними організаціями не дають нашому суспільству повноцінно розвиватися!

People UA: Пані Вікторіє, яка ваша зацікавленість у безкоштовній допомозі?

Вікторія ДоманськаДля мене це гарна можливість практикуватися, адже, як відомо, досвіду багато не буває. Окрім того, я підтримувала український народ ще за часів Майдану. Ми з друзями їздили у Київ, привозили їжу, воду, медикаменти. І цей запал допомогти залишився. Зараз я і мої колеги відкриваємо по місту додаткові громадські приймальні, щоб кожен зміг звернутися для вирішення конкретного питання.

People UA: Ви дуже зайнята людина, чи вистачає часу на родинні посиденьки?

Вікторія ДоманськаДля мене родина – це моя держава. Я ніколи не несу проблем з роботи до дому. Щовихідних ми гуляємо парком, готуємо разом, дивимося фільми. Ще найкращі часи відпочинку для мене.

People UA: Вважаєте себе успішною бізнес-вумен?

Вікторія ДоманськаНе вважаю, що досягла всього, чого може досягти справжня ділова жінка. Я, звичайно, успішна, цілеспрямована особа, вмію адаптовуватися до людей та ситуацій, наполеглива та стримана, але потрібно надалі розвиватися у цих напрямках, бо для людського розвитку не має меж. Особливо для жінки.

People UA: Які цілі ставите перед собою?

Вікторія ДоманськаПобудувати дім, народити ще одну дитину, організувати потужну власну юридичну фірму. Головне, прагнути цього всім серцем та крокувати вперед не зважаючи на труднощі. А всі цілі та бажання мають тенденцію здійснюватися, знаю це з власного досвіду: коли була студенткою і проходила повз Луцьку податкову, завжди казала собі, що тут працюватиму. Так і сталося, деякий час працювала у податковій службі. Двері на шляху завжди відчиняються рішучим.

People UA: Ваші плани на майбутнє?

Вікторія ДоманськаУ найближчому майбутньому збираємося розширити нашу юридичну діяльність, створити додаткові громадські приймальні у місті, з часом плануємо вийти на обласний рівень, аби кожен волинянин зміг отримати необхідну юридичну допомогу.

 

Запрошуємо осіб із різним соціальним статусом, фінансовим становищем та проблемами до нас. Ми готові вас вислухати, допомогти вирішити юридичні питання чи дати повноцінну пораду. Чекаємо вас за адресою: м.Луцьк, вул. Грушевського, 30, каб. 601 та вул. Рівненська, 76а, каб. 23а, моб.тел.:(066) 5131485, (066) 9887571,(050) 9777604

Опубліковано "People UA" осінь 2015 № 6(34)