Віталій Бакун

«Любов до музики – це те, що поєднує»

Музика – це не просто мелодія, а ліки для душі та серця, незгасаючий вогник, який дарує тепло. Для музиканта – це ще й повітря, без якого жити неможливо. Керівник гурту «Пластилін» Віталій Бакун розповідає, з чого розпочинався творчий шлях відомого музичного волинського гурту і його розвиток протягом тридцяти років. За останні тридцять років музикантам приходи- лося нелегко, і залишитися у цій сфері можуть виключно ті, хто справді закоханий у неї. Тому любов до музики – це головний секрет успіху гурту  «Пластилін».

PeopleUA: З чого почалась історія гурту «Пла- стилін»? Як змінився склад гурту від часу його заснування?

Віталій Бакун: Історія музичного гурту «Пластилін» починалася давним-давно, коли мені було 17 років. Тоді все було по-іншому, грали музику не такого напрямку, як зараз. У грудні 2017 року буде 30 років з початку заснування «Пластиліну». Склад дуже змінювався, пам’ятаю, були такі часи, коли й керівник гурту «Резус Блюз» Олександр Подзізей теж виступав разом із нами. Сьогодні зі старого складу залишився лише я. Вже 9 років працюємо на музичній ниві у такому складі: вокал – Анна Сліпчук та Олександр Безіков, бас-гітара – Володимир Рибачук, ударні – Віталій Тележинській і клавішні – я, Віталій Бакун, в минулому році приєднався гітарист Вадим Захарченко. Хочу сказати, ми всі однодумці і маємо однакові погляди на розвиток гурту.

PeopleUA: У вас дуже цікава назва, а як вона характеризує концепцію вашого гурту?

Віталій Бакун: Назва повністю виправдовує себе. Пластилін в першу чергу різнобарвний, і з нього можна зліпити все, що завгодно. Наш репертуар містить 260 пісень живого виконання, і це все різножанрова музика.

PeopleUA: Що найбільше любите у своїй роботі? Віталій Бакун: Музику, музику і ще раз музику.

Любов до музики – це те, що поєднує. Музика – це не лише робота, а й задоволення та відпочинок.

PeopleUA: Раніше гурт «Пластилін» позиціонував себе як ковельський, зараз Ви значно розширили свої кордони, що цьому сприяло?

Віталій Бакун: Справді, тривалий період часу нас називали ковельським гуртом, тому що я, Анна Сліпчук, Володимир Рибачук із ковельщини й усі репетиції раніше проходили там. Проте з часом,зокрема завдяки співпраці з Олександром Подзізеєм, ми почали все частіше виступати в Луцьку. Нас постійно запрошують на фестивалі, концерти та різні події, які відбуваються в обласному центрі, і ми з радістю долучаємося до створення музичного настрою на них.

PeopleUA: Від часу заснування кавер-бенду минуло вже майже 30 років. Що змінювалось протя- гом цього періоду? Як плануєте відзначити ювілей гурту «Пластилін»?

Віталій Бакун: Якщо вдасться реалізувати задумане, то на ювілейному дні народженні нашого гурту хочемо побачити усіх своїх друзів, які були причетні до колективу. Ми пам’ятаємо кожного товариша гурту «Пластилін», я вважаю, що найважливіше – це спілкування між людьми, і ми цінуємо всіх, хто поруч. А родзинка ювілею нехай поки залишиться у секреті.

PeopleUA: Якими досягненнями пишаєтеся?

Віталій Бакун: Досягнення для музиканта – це глядач, а не статус чи участь у якомусь фестивалі. Найвища для виконавця оцінка – це глядацька аудиторія, яка щиро вдячна за подаровані емоції та настрій.

PeopleUA: Пісні якого виконавця найбільше любить виконувати «Пластилін» та чому?

Віталій Бакун: Ми не можемо сказати, що є конкретний улюблений автор пісень чи виконавець. Полюбляємо все, починаючи від Мадонни до Майкла Джексона. Великий плюс полягає у тому, що наша вокалістка Анна вільно виконує французькомовні пісні. Таким чином, ми один з небагатьох волинських гуртів, які мають у своєму репертуарі пісні, наприклад, Лари Фабіан.

PeopleUA: З ким у дуеті Ви хотіли б попрацювати?

Віталій Бакун: Конкретизувати когось не можу. Попрацювати із професіоналами завжди приємно, це приносить досвід та сприяє розвитку.

PeopleUA: З якими труднощами зіштовхуєтесь у своїй роботі?

Віталій Бакун: Труднощі можуть виникати найчастіше через елементарне поняття «людський фактор», коли переживаєш перед виходом на сцену. Ну і, звичайно, технічна складова, яка часом підводить.

PeopleUA: Розкажіть про курйозні ситуації на Ваших концертах/ виступах?

Віталій Бакун: Всяке траплялося… Бувало, що звукорежисер вмикав не ту доріжку, що була записана на саундчеці. Клавішні не ввімкнені, чи шнури, чи мікрофон вимкнений невчасно. Траплялося, що приїжджали на місце проведення концерту і бачили, що технічний райдер не виконаний належно зі сторони організатора й виступ був під загрозою, тому фактично постійно возимо свою професійну апаратуру.

PeopleUA: У Вашого гурту є й авторські пісні. Яке призначення Вашої музики? Що хочете нею донести?

Віталій Бакун: Аня – це творча муза, стан її душі… Вона пише вірші, окрім того вона більше як поетеса, вона ще й композитор. Створює пісні про кохання, батьків та усе, що її надихає.

PeopleUA: Кліп «Плакала» знятий на авторську пісню вокалістки Вашого гурту Анни Сліпчук справді пронизує до глибини душі. У гурту «Пластилін» є декілька відеороликів з виступів, але немає кліпів, чи плануєте відзняти та розкручувати кліп Вашого гурту?

Віталій Бакун: Ми плануємо, але хочемо зробити це професійно, можливо, навіть десь не на Волині, а наприклад, у столиці.

PeopleUA: Яка мрія у гурту «Пластилін»?

Віталій Бакун: Мріємо працювати і чим найдовше бути потрібними для глядача, для нас це дуже важливо. Матеріальна ж сторона завжди має меншу значимість, бо у пріоритеті –духовна.

PeopleUA: На яких подіях та фестивалях засвітився гурт «Пластилін»?

Віталій Бакун: Три роки поспіль нас запрошують на джазовий фестиваль у місті Луцьку, на головну патріотичну подію року «Люди Року. Волинь». Зокрема, гурт «Пластилін» бере активну участь у благодійних  концертах.

PeopleUA: Ви щорічно прикрашаєте піснею головну патріотичну подію на Волині – Премію «Люди року» і впевнено можу сказати, що гості заходу ще довго знаходяться під враженнями Вашого виступу. А яке значення для Вас має виступ на цій події?

Віталій Бакун: Ця подія є найголовнішою подією нашого краю. Це дуже висока честь для нас, це фактор, який оцінює рейтинг колективу, бути частиною цієї події – це дуже престижно.

PeopleUA: Чи бере «Пластилін» участь у телевізійних шоу на кшталт «Караоке на майдані», «Голос країни», «X фактор»?

Віталій Бакун: Сам гурт ще не брав участь у подібних телепроектах, адже це не є наразі у пріоритеті. Проте нещодавно наша вокаліста Анна Сліпчук виграла «Караоке на майдані», відео транслювали в ефірі 30.07.2017, наразі переглянути виступ Анни можна на її персональній сторінці у Facebook та на каналі «YouTube».

PeopleUA: Весільний бум в розпалі, а як часто «Пластилін» запрошують виступити на весіллях?

Віталій Бакун: Запрошення виступати на весіллі маємо. Рік почався непогано, не дивлячись на складну економічну ситуацію в країні.

PeopleUA: Традиційне питання від нашого журналу: в чому Ваш секрет успіху?

Віталій Бакун: Відповім словами мудреця: «Сумлінна праця приводить до успіху, а успіх дає людині все, чого їй не вистачає».

Спілкувалася: Анастасія Подзізей

Опубліковано: People UA № 2(42), осінь 2017