Віталій Жуковський

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Чим складніші правила, тим легше виявити будь-яке порушення»

Світ наповнений різними труднощами, щоб уміти оминати їх,  потрібно знати свої права. Подекуди самому це зробити важко, і тоді не обійтися без допомоги висококваліфікованого спеціаліста.  Відстояти правду,  професійно розібратися у тій чи іншій ситуації  допоможе чудовий адвокат, Жуковський Віталій . Він обрав професію за покликом душі, а не тому, що вона престижна, тому що переконаний, що робити роботу якісно можна лише, коли любиш її. Про це та інше читайте у цікавому інтервю з Віталієм Жуковським.

Довідка

Персона: Жуковський Віталій Валентинович

Посада: адвокат

Знак зодіаку: Лев (ДН: 25 липня)

Життєве кредо: краще яскраво згоріти, чим повільно тліти

Сімейний стан: не одружений

Влада для нього – це відповідальність

Напій: кава

Страва: піца

Улюблений фільм: «Достукатись до небес»

Книга: Борис Акунін «Пригоди Ераста Фандоріна» 

В дитинстві мріяв стати адвокатом

 

People UA: У Вашому розумінні, хто такий адвокат і що таке адвокатська кар’єра?

Віталій Жуковський: Варто відмітити, що для здійснення адвокатської діяльності потрібне відповідне свідоцтво, що дає право на зайняття адвокатською діяльністю, однак цього не достатньо. Справжній адвокат – не лише той, хто дотримується адвокатської етики, є фахівцем в галузі права та постійно слідкує за практикою ЄСПЛ (Європейського суду з прав людини) та національних судів… Адвокат – це не просто професія, це поклик душі.

People UA: Як Ви вважаєте, яким має бути висококваліфікований адвокат і які риси характеру він повинен мати?

Віталій Жуковський: Професійність, впевненість, толерантність та чесність, порядність – на першому місці. Однак переконаний, що адвокату не личать такі риси, як лицемірство та корисність.

People UA: Який період часу Ви працюєте адвокатом? Що вважаєте найцікавішим у своїй роботі?

Віталій Жуковський: П’ять років. Взагалі адвокатська діяльність є цікавою і не буває одноманітною. Ще жодного разу не зустрічав однакових ситуацій з однаковими обставинами. Кожна справа є індивідуальною, а тому й цікавою.

People UA: Де ви навчалися? З чого і як розпочинали свою юридичну кар’єру?

Віталій Жуковський: Я здобував вищу освіту в Харківському національному університеті внутрішніх справ. Після вступу до ВУЗу в добровільно примусовому порядку з курсантами укладають договір про подальше працевлаштування в МВС України. Одна з умов договору: при ухилянні від роботи протягом трьох років студент змушений компенсувати чималу суму за навчання – в цьому є свої плюси й мінуси. Принаймні, я не шкодую, що довелось попрацювати в правоохоронних органах. 

People UA: Пане Віталію, у народі побутує думка, що випускник юрфаку не може знайти собі гідного місця заробітку, мовляв, юристів і так вистачає. Прокоментуйте, будь ласка, цю думку. І дайте пораду тим, хто планує пов’язати своє життя із юридичною діяльністю. 

Віталій Жуковський: На жаль, так, дотримуюсь тієї ж думки. Запам’ятався один день десь в 2010-2012 році, коли прогулювався вулицею повз Луцький місцевий центр зайнятості. На електронному табло пробігала стрічка оголошень  (пропонувалася робота  «юриста» із з/п 1800 грн і поряд з тим водія тролейбуса із з/п 2000 грн.): «На роботу потрібен юрист. З/п 1800 грн». Наступна, за нею – «Луцьке підприємство електротранспорту шукає на роботу водія тролейбуса (можливо, кондуктора, точно не пам’ятаю). З/п від 2000 грн». Пораду можу дати лише одну, яка стосується не лише з юридичною діяльністю: не шукайте собі професію за престижністю, займайтесь тим, що в першу чергу приносить задоволення. Якщо Ви станете професіоналом своєї справи, отримаєте й відповідну фінансову оцінку праці.

People UA: Скажіть, що для Вас політика? Чи приваблює Вас політична діяльність?

Віталій Жуковський: Політика в цілому – невід’ємна частина життя людей. Хочемо ми чи ні – ми стаємо учасниками політичних процесів. Хтось пасивним учасником, хтось активним. На даний час я є координатором політичної партії «Рух Нових Сил» (яку очолює Михайло Саакашвілі) у місті Луцьк. Хоча й вважаю, що політика в Україна є досить брудною, змушений стати її активним учасником з метою реальних змін, а не пустих обіцянок.

People UA: Яку ціль має партія «Рух Нових Сил»? Чим ця політична сила відрізняється від інших?

Віталій Жуковський: Основна ціль РНС – це створення молодої політичної еліти, подолання корупції та проведення справжніх реформ, а не тих, які нібито відбуваються. Суттєва відмінність від інших політичних сил полягає у тому, що РНС не має олігархічного спонсорства. В цьому складність, але чесність.

People UA: На Вашу думку, чи може пересічний українець захистити свої права? Яким чином Ви допомагаєтейому у цьому?

Віталій Жуковський: Дивлячись,  яке порушення. У більш складних ситуаціях захистити себе самому пересічному українцю складно. Це стосується будь-якої справи. Елементарні речі кожна людина може зробити самостійно, однак найчастіше ми покладаємось на спеціаліста, професіонала своєї справи.

People UA: В яких справах Ви – гуру (господарських, адміністративних, кримінальних, цивільних)?

Віталій Жуковський: Переважно в кримінальних справах, оскільки, маю за плечима досвід роботи слідчим. Знаючи специфіку цієї роботи,  адвокатом у кримінальних справах працювати легше. Однак  досить часто і у цивільних справах представляю інтереси громадян, доводилось неодноразово захищати інтереси й іноземців.

People UA: Цікаво, а як у вас з арифметикою? Давайте порахуємо, скільки справ, які Ви вели, закінчилися перемогою?

Віталій Жуковський: Кількість, на жаль, не рахував, їх було досить багато. В кримінальних справах поняття виграшу досить відносне. Деякі люди вважають, що перемога – це виправдувальний вирок. В дійсності така кількість вироків становить близько 2%. Є ряд рішень, де змогли добитись перекваліфікації на меншу статтю кримінального кодексу, де особи були звільнені від відбування покарання або ж призначено мінімальне покарання і клієнти лишились задоволені.

People UA:Скажіть, за яку справу Ви не взялися б ні за яких умов?

Віталій Жуковський: У справах, де б довелось представляти осіб, що порушили права дітей. Зараз захищаю маму з донькою в суді, на яку, в триденному віці, в лікарні впала лампа та спричинили найважчі опіки тіла. Опонент, до кого ми позивались, лікарня. Не взявся би представляти їхні інтереси та доводити в суді, що дитина не має права на відшкодування завданої їй шкоди.

People UA: Пригадайте, будь ласка, найцікавіший та найскладніший випадок із Вашої адвокатської практики.

Віталій Жуковський: Важко відокремити від усіх справ найцікавіший та найскладніший, але запам’ятається надовго справа про обвинувачення в ряді особливо тяжких злочинів в економічній сфері. Клієнт все життя пропрацював кухарем у школі, де, до речі, і зараз працює, влаштувався на роботу секретарем директора підприємства  із зарплатою 1000 грн,  яку пізніше підняли до 2000 грн та виконував паперову роботу. В зв’язку з тим, що підприємство запідозрили в економічних махінаціях, заодно притягнули й секретаря. Звинувачували у співучасті в ухиленні від сплати податку та розтрати держмайна на декілька мільйонів доларів. До слова, клієнт проживає у двокімнатній квартирі разом з чотирма іншими членами сім’ї. Іншого майна, в тому числі автомобіля, у власності немає, як і у родичів. Судовий процес тривав три роки, досудове слідство – один рік. В суді ми змогли відстояти права наших підзахисних і довести, що в їхніх діях не було складу злочину. Справа запам’яталась не лише її результатом, але й самим процесом, де дійсно я отримав задоволення від неупередженого судового розгляду, що було дещо незвичним у кримінальній справі. 

People UA: Як Ви гадаєте, чи створює українське законодавство умови для розвитку малого та середнього бізнесу?

Віталій Жуковський: Скоріше створює умови для порушень законодавства. Чим складніші правила, тим легше виявити будь-яке порушення.

People UA: Якого успіху може досягнути підприємство і яких негативних моментів уникнути, користуючись юридичною підтримкою?

Віталій Жуковський: В першу чергу,  це відстояти свої права та взагалі завчасно уникнути їх порушення. Відсутність належного документального забезпечення, неграмотно складені чи оформлені документи створюють ризики неналежного виконання умов контрагентами, штрафними санкціями, перевіряючими органами тощо. 

People UA: Традиційне питання від нашого видання: в чому Ваш секрет успіху?

Віталій Жуковський: Мабуть, в тому, що я отримую неабияке задоволення від своєї професії. Роблячи роботу, яку ти любиш, результат вже буде вищим, чим у тих, хто це робить просто за гроші.

 

 

Спілкувалася: Наталя Савчук.

Фотограф: Катерина Сива.

Адвокат Віталій Жуковський

м. Луцьк, вул. Богдана Хмельницького, 47

тел.: +38 (099) 1753495

 Опубліковано "People UA by НАСОЛОDА" № 1(41), літо 2017