Володимир Козак

«Право на отримання вищої освіти має кожен»

До того як цей мудрий чоловік став директором Луцької філії «Університету сучасних знань», він був студентом фізико-математичного факультету Луцького державного педагогічного інституту імені Лесі Українки, вчителем Залізницької ЗОШ Любешівського району, лаборантом ЛДПІ імені Лесі Українки та у 1975-2000 роках служив в КДБ-СБУ будучи полковником запасу. Його сильні якості: відповідальність, пунктуальність, справедливість відкриваються для Вас його сильним словом.

Досьє:

Персона: Козак Володимир Петрович

Знак зодіаку: Стрілець  

Посада: директор Луцької філії «Університету сучасних знань»

Сімейний стан: одружений, 2 дітей, 4 внуків

Освіта: вища

В дитинстві мріяв стати вчителем

Життєве кредо: допоможи ближньому своєму!

Місце відпочинку: батьківська хата

Хобі: риболовля

Фільм: «Біле сонце пустелі»

Музичні виконавці: Ніна Матвієнко, Володимир Висоцький

Страва: український борщ

Напій: трав’яний чай (власного збору)

Авто: «VolkswagenTouareg»

Улюблена книга: «12 стільців» І. Ільфа та Є. Петрова           

Парфуми: «Kenzo»

Стиль одягу: в залежності від ситуації

Колір: блакитний  

Гроші – важливим є не самі кошти, а те, як їх застосовувати

Справжній смак життя – сім’я зібрана у одному великому родинному колі

 

PeopleUA: Володимире Петровичу, скільки років Луцька філія Університету сучасних знань веденавчально-виховну та просвітницьку роботу?

Володимир Козак: Усвідомлюючи необхідність інтенсивного поширення в Україні сучасних знань у галузях менеджменту, економіки, фінансів, права й інших наук і застосування для цього новітніх форм і методів підготовки фахівців із вищою освітою у січні 2002 року під егідою Товариства «Знання» України з ініціативи президента Академії педагогічних наук України, президента Товариства «Знання» України Кременя Василя Григоровича було прийнято рішення про створення нового вищого навчального закладу – Університету сучасних знань (далі – Університет – авт.), який на сьогодні відіграє помітну роль в освітній сфері серед приватних вищих навчальних закладів. Тоді ж було відкрито ряд регіональних підрозділів, в т.ч. Луцьку філію Університету, яку доручено очолити мені. В цьому році ми відсвяткували 10-ту річницю діяльності навчального закладу.

PeopleUA: Які спеціальності можна отримати, навчаючись в Луцькій філії Університету сучасних знань?

Володимир Козак: На даний час в Луцькій філії навчається більше 300 студентів з усіх регіонів України за напрямами підготовки «Правознавство», «Облік і аудит», «Менеджмент», «Фінанси і кредит». Навчально-виховний процес забезпечує висококваліфікований  професорсько-викладацький склад, з яких 3 доктора та 40 кандидатів наук.

У 2008 році Університет сучасних знань визнано акредитованим за статусом вищого навчального закладу ІІІ рівня акредитації. І з кожним роком Університет набуває все більшої динамічності розвитку: лише за останні роки чотири спеціальності навчального закладу акредитовано за ІVрівнем.

В закладі створено всі умови для навчання: просторі аудиторії та кабінети, комп’ютерний клас, новітня бібліотека з великим читальним залом. Студенти мають унікальну можливість користуватися послугами одного із найбільших планетаріїв Європи – Київського планетарію Товариства «Знання» України.

ЗаразПланетаріймодернізований івдосконалений, для цьоговикористані

Новітнітехнічнідосягнення.Тут створено єдинийвУкраїніпаркмультимедійних атракціонів, з інтерактивними touch-панелямиіtouch-екранами,наповненими мультифункційним контентом (поєднання ігровогота освітньогонапрямів), працює особливий сферичнийкінотеатр.

PeopleUA: Чим викликана потреба у створенні Луцької філії Університету? І саме із заочною формою навчання?

Володимир Козак: Ситуація,  яка склалася на ринку освітніх послуг України на початку нового тисячоліття, показала, що наявна мережа вищих навчальних закладів не в змозі прийняти на навчання усіх бажаючих. Конкурси на спеціальності економічного, управлінського, правничого та філологічного напрямів сягали кількох, а інколи і понад 10 чоловік на місце. Тобто за межами вищих навчальних закладів залишалася значна кількість молодих людей, які прагнули отримати вищу освіту.

З іншої сторони, економічні, політичні й соціальні зміни, що відбувалися в Україні, зумовили необхідність прискорення реформування системи освіти. Насамперед це стосується задоволення освітніх потреб громадян упродовж усього життя, забезпечення доступу до освітньої та професійної підготовки всіх, хто має необхідні здібності та адекватну підготовку, соціальний захист молоді, зменшення кількості правопорушень через повне працевлаштування випускників шкіл та ін.

Тому одним із головних завдань філії було і є підготовка кваліфікованих фахівців із вищою освітою для зростаючих потреб країни у галузі ринкової економіки, сфери соціально-правового забезпечення, фінансово-господарської діяльності підприємств та установ.

Найбільш ефективному розв'язанню зазначених завдань сприяє заочне навчання, яке здійснюється на основі сучасних педагогічних, інформаційних та телекомунікаційних технологій.

Право на отримання вищої освіти має кожен. Однак, не кожен має змогу отримати освіту при денному навчанні. До заочної освіти у Луцькій філії залучені такі специфічні групи населення:

- молодь, яка суміщає навчання з роботою;

- бажаючі здобути другу вищу освіту або підвищити свій професійний рівень;

- старше покоління, яке прагне здобути вищу освіту, але через моральний чинник не може сісти за парти з молоддю;

- фахівці конверсійних підприємств, які підлягають звільненню;

- військовослужбовці строкової служби та ті, що звільняються зі Збройних Сил, МВС та Прикордонних військ України, інші категорії населення.

Тож двері нашого закладу відкриті для всіх, хто бажає вчитися.

PeopleUA: Незабаром 8 березня – Міжнародний жіночий день. Що хочете побажати волинянкам як представник освіти і як представник сильної статі?

Володимир Козак: Дорогі жінки, наші милі, чуйні, рідні – і завжди прекрасні!

Немає у цьому світі нічого святішого аніж жінка, яка подарувала життя дітям і навчила їх першим крокам. Не дарма кажуть, що саме ставленням до жінки і визначається рівень культури суспільства.

Я щиро вітаю найкращу половину людства – наших матерів, дружин, дочок і сестер - берегинь нашого домашнього вогнища.

Нехай Вас ніколи не оминає турбота чоловіків, а прекрасні почуття дарують натхнення для нових творчих успіхів і життєвих перемог. Будьте коханими і кохайте, а ми, чоловіки, робитимемо все, аби Ви почувалися щасливими.

Любові Вам, мудрості, здоров'я, радості, сповнення всіх мрій, щастя. Зі святом Вас, дорогі жінки!

 

Спілкувалася: Сніжана Романюк.

Фотограф: Анастасія Хмарук

 

Луцька філія УСЗ Луцьк, вул. Винниченка,67, тел.: (0332) 242313, (0332) 293906 факс: (0332) 770603

 

Опубліковано "PeopleUA" № 1(17) березень-квітень 2012р.