А ВОНИ ЛІТАЮТЬ

Cаме так називається виставкаукраїнського художика, іконописця Ігоря Степаника, яка відбулася 30 вересня в Замку Любарта (Луцьк, Волинь). Тема виставки відкриває глибокий зміст продовження і розвитку філософії життя, оточення, це ствердження того, що люди, які нас оточують в житті – «ангели». Цікаво, дивлячись на картину, спостерігати не лише вправний живопис, а й закладену філософію, інколи гіперболізацію образу.

кспозиція складається з наступних картин:«Автопортрет» це перший і єдиний автопортрет художника, бажання передати внутрішні переживання через колір і експресію мазків; Диптих «Батьківство» зображення молодої пари при надії.  Пози, розвороти, руки передають сподівання і неповноцінне розуміння очікуваного, бажання відповідальності, взаємного осмислення;«Пробудження» у цій картині автор хотів передати відчуття усвідомлення материнства, космічне переповнення емоціями і чистоту думки матері;«Пізнання» період формування дитинства, пізнання, бажання бути дорослими;«Час сну» це своєрідний ангел смерті. «Страх»; «Розквіт»;«А вони літають».

Відповідно опису до деяких картин автор не дає, для того, щоб глядач міг самостійно роздумувати над філософією життя і оточення близьких, рідних людей, які впливають на формування особистості, життєвого шляху, напрямку розвитку думки новонародженого.

Варто відзначити, Ігор Степаник – не лише відомий в Україні художник та іконописець, він також є стилістом та співорганізатором головної модної події на Західній Україні «Lvivfashionweek». Яскравою зіркою на його творчому шляху засяяла його робота – студіювання копій відомих світових художників у Нью-Йорку в США.

«Практично всі мої творчі пошуки в живописі чи стилістиці зосередженні на роздумах буття, співвідношення душі і тіла, теми духу, переживання, емоціям піднесення , відчуття пережитку новітнього, філософії життя . Мистецтво, по суті своїй сакральне і навіть в несакральній своїй творчості я намагаюсь передати пережитки «житія», нашого перебування на землі з першого до останнього подиху. Мої твори надзвичайно різноманітні по техніці, колориту, експресії мазку, манері написання. В кожен образ я вкладаю поетичність, темперамент написання. В кожній картині є частинка мене» – говорить художник.


Опубліковано "People Ua" # 2(42). Осінь 2017