Як правильно паркуватися?

Правильно поставити автомобіль, щоб не загородити виїзд іншим машинам, не так уже й  просто. Це вимагає довгих годин і днів тренувань, присвячених урокам паркування авто. Ну що, поїхали?!?

Як правильно під'їхати до місця стоянки?
Прибуваючи до місця призначення, потрібно заздалегідь потурбуватися про майбутнє паркування автомобіля. Для цього потрібно зменшити швидкість, щоб не проскочити вільне для стоянки місце, займаючи крайню праву смугу руху та притискаючись ближче до бордюра. Якщо перед вами виїжджає з парковки машина, звільняючи вільне місце, то можна зупинитися і включити праву сигнальну лампу повороту. Цим ви попередите оточуючих про свій намір зайняти це місце.
За правилами паркування необхідно дати місце для виконання необхідного маневру автомобілю, котрий виїжджає. Після цього здійснити власний маневр. Розміри вільного місця повинні вміщувати не менше 1,5 довжини вашого автомобіля, щоб без проблем для оточуючих  безпечно припаркуватися.

Паркування автомобіля переднім ходом

 Це – найпростіший спосіб поставити машину на стоянку. Зазвичай, такою схемою користуються на підземних  стоянках, біля торгових центрів, на платних автостоянках, у дворах житлових районів на позначених місцях,  відведених спеціально для автомобілів. При відповідних навичках, паркування автомобіля переднім ходом займає  найменше часу і є досить легким.

  1. Припаркуватися переднім ходом на стоянку можна паралельно або перпендикулярно до бордюра дороги або до  майданчика автостоянки.

 2. Ставити авто уздовж бордюру дороги зручно, бо простіше буде виїжджати зі стоянки. Однак робити можна це  тільки в тих випадках, коли мало машин і багато вільного місця (відстань між сусідніми машинами удвічі більша  за довжину вашого автомобіля).

 3. У більшості випадків місця дозволених стоянок розмічені перпендикулярно бордюрах або під деяким кутом у  напрямку руху. Тому припаркуватися паралельним способом у великому мегаполісі вдається вкрай рідко.

 4. Правила паркування перпендикулярно до бордюра – досить прості. Щоб не зачепити сусідню машину при в'їзді  на автостоянку, потрібно пам'ятати, що радіус траєкторії повороту задніх коліс коротший, ніж у передніх. Вони  вкорочують (зрізають) поворот, тому повертати рульове колесо убік автостоянки потрібно в той момент, коли  бампер сусіднього автомобіля вже мине середню стійку дверей вашого авто.

 5. Щоб швидше засвоїти, як правильно паркуватися переднім ходом, попросіть друга або паркувальника  допомогти скорегувати ваші дії ззовні. Для впевненості в своїх діях вам вистачить три тренувальних заїзди.

 6. Хорошим помічником у паркуванні стануть електронні парктроніки, які мають круговий огляд.

Паркування заднім ходом
Управління рухом автомобіля заднім ходом вимагає особливо великої кількості тренувань для закріплення навичок до протилежної дзеркальної реакції автомобіля на обертання рульового колеса. При цьому водій повинен мати гарну уяву та орієнтацію в просторі. Такий варіант постановки автомобіля є більш складним і займає більше часу, в порівнянні з паркуванням
переднім ходом. Але паркування заднім ходом дозволяє швидко і без зайвих маневрів покинути місце стоянки при виїзді.
Паралельне паркування заднім ходом
Найбільш складним вважається паркування автомобілів в одну лінію, коли вони стоять один за одним паралельно дорожньому бордюру. Такий спосіб часто застосовується на вузьких вулицях поруч із магазинами, офісами, на під'їзних доріжках прилеглих до житлових багатоповерхових будинків. Для успішного здійснення такого способу паркування  необхідно мати простір між машинами на 1-1,2 м більший, ніж довжина вашого автомобіля.
Послідовність дій із виконання паралельного паркування заднім ходом наступна:
1. Для початку маневру потрібно проїхати місце паркування і зупинитися поруч з машиною, котра стоїть попереду вільного місця для паркування. Інтервал між нею і вашим авто повинен бути в межах 0,5-1 метра. Колеса повинні бути встановлені рівно.
2. Розпочинаючи повільне переміщення назад, потрібно контролювати цей інтервал, не допускаючи зближення. Помітивши на правому бічному дзеркалі заднього виду задній бампер цієї машини, потрібно зупинитися.
3. Викрутивши колесо вправо до кінця, продовжувати рух заднім ходом, спостерігаючи в ліве дзеркало заднього виду зображення машини позаду. Коли в дзеркалі буде спостерігатися права фара заднього авто і вся її передня частина, необхідно натиснути на гальмо.
4. Вирівняти рульове колесо і продовжити рух назад, контролюючи по правому дзеркалу інтервал до першої машини. У дзеркалі спочатку з'являється задній ліхтар цього автомобіля, потім він поступово виходить із зони огляду.
5. Повернути рульове колесо вліво до кінця і продовжувати повільне пересування назад, контролюючи одночасно в дзеркалах заднього виду відстань до задньої машини і через лобове скло – відстань до передньої машини. Якщо ваше авто не вписується в такий поворот, то в розрахунках відстаней були допущені помилки, і всі маневри потрібно починати заново.
6. При досягненні положення машини паралельно до бордюра потрібно зупинитися, вирівняти колеса і проїхати трішки вперед, встановлюючи однакову відстань між переднім і заднім автомобілями.

Аби не створювати перешкоду для проїжджаючого транспорту, носова і задня частини автомобіля не повинні виступали із загального ряду машин.

Ще однією особливістю безпечного паркування є те, як встановлювати передні колеса на стоянці з ухилом. Якщо машина припаркована на спуску, то колеса слід розвернути в бік бордюра. На підйомі, навпаки, колеса слід від нього відвернути. У такому випадку бордюр є природним упором, що запобігає самостійному рухові автомобіля під ухил при відмові гальм.

Перпендикулярне паркування заднім ходом
Для постановки автомобіля перпендикулярно до бордюра необхідно знайти вільний простір між машинами, що перевищує ширину вашого авто з урахуванням відкритих дверей. Цей спосіб - набагато простіший, ніж попередній і забирає менше часу. Для коректного виконання цього виду паркування рекомендується дотримуватися наступного порядку дій:
1. Під'їжджаючи до ближньої припаркованої автівки, повернути круто вліво в момент вирівнювання свого правого дзеркала із правою фарою цієї машини. Проїхати вперед, розташовуючи авто перпендикулярно до бордюра.
2. Вирівняти колеса і повільно здавати назад, контролюючи по обох бічних дзеркалах відстань до першої та другої машин. Обертаючи кермо, домогтися приблизно однакового інтервалу до машин з правої і лівої сторін.
3. Зупинити машину якомога ближче до бордюра, щоб її «ніс» не висовувався за загальну лінію припаркованих автомобілів.
Кілька самостійних спроб перпендикулярного паркування заднім ходом під контролем паркувальника або товариша дозволять отримати відповідні навички.

Користь практичних занять
Досвід -  незамінний помічник будь-якого водія, і його здобувають тільки на практиці. Краще пройти курс таких тренувань в безпечних умовах, коли не заважають сторонні люди і машини, на спеціальних полігонах або пустирях. Легкі загородки, що імітують розташування машин і будинків, не завдадуть шкоди кузову при помилках у розрахунку і випадковому наїзді на них. Тренування дозволять відчути габарити автомобіля, радіуси розвороту передніх і задніх коліс, величину спотворення відстаней у дзеркалах. Врешті-решт, вони допоможуть отримати задоволення від керування авто та подарують вам впевненість у собі.

Навчитися вправно керувати транспортним засобом Вам допоможуть інструктори автомобільної школи «АС»

 

 

www.avtoshkola-as.novolyni.com

e-mail: autoschool.as@gmail.com

м. Луцьк, вул. Львівська, 75 (корпус B «ЛНТУ»), кафедра АТТ, каб. 354;

м. Луцьк, вул. Карбишева, 1, каб. 313; тел.: (0332) 784080, (066) 9999925

 

 

Опубліковано "Лише Насолода" № 2(36), весна 2016