Юлія Козак

«Для мене головне – практичний результат»

Навчити вільно спілкуватися англійською, польською, німецькою – це її місія. Вона знає, як навчити іноземної мови, аби досягнути ефективного результату. Про методику вивчення іноземних мов, практичні заняття на уроках та домашні завдання, про переваги приватної школи над репетиторством та цінову політику освіти – розповідає в ексклюзивному інтерв’ю керівник школи іноземних мов «Джерело» Юлія Козак.

Довідка

Персона: Козак Юлія Віталіївна

Посада: керівник школи іноземних мов «Джерело»

Знак зодіаку: Скорпіон (ДН: 21 листопада)

Життєве кредо: «Під лежачий камінь вода не тече»

Сімейний стан: заміжня

В дитинстві мріяла стати: вчителем

Важлива подія в житті: народження синів

Бізнес для неї: це вміння допомагати іншим людям реалізовуючи себе

Влада для Вас: щоб керувати мудро, потрібно вміти стримувати свої емоції

Історичне місце: Києво-Печерська лавра

Класний фестиваль: німецькі різдвяні ярмарки

Вражаючий музей: музей Ван Гога (Амстердам)

Феєричне шоу: «Ніч у Луцькому замку»

Улюблений фільм: «На межі» в головній ролі з улюбленим американським актором Ентоні Хопкінсом

Музика: релакс

Книга: «Досягнення максимуму» Брайан Трейсі

Авто: КІА Stonic

Вид спорту: тренажерний зал

Вид відпочинку: сімейний на морі

Напій: кава

Страва: піца

Ідеальний дім: це здорові і щасливі діти, коханий чоловік

 

People UA: Розкажіть, будь ласка, коротко про Ваш навчальний заклад. Чому вирішили відкрити школу, а не займатися репетиторством?

Юлія Козак: Школа «Джерело» – відносно молода організація. Ми знаходимось на ринку праці з 2015 року, намагаючись постійно розвиватись. На даний період часу обладнані 5 навчальних класів, в яких навчається близько 150 учнів. Це переважно школярі, проте є студенти, а також дорослі люди.

People UA: Які іноземні мови можна вивчити у вашій школі?

Юлія Козак: Працюємо за вимогами ринку споживачів. На даний час найпопулярніші іноземні мови – це англійська, німецька та польська. Завжди готові до розширення мовного спектру за потреби.

People UA: Як проходять заняття у школі «Джерело»?

Юлія Козак: Заняття є як групові,так й індивідуальні. Тривалість 1 заняття – 60 хвилин. За цей час вчитель повинен перевірити домашнє завдання, яке учень отримав на попередньому уроці, пояснити новий матеріал, закріпити його практичними вправами і задати нове завдання додому. Наші завдання є дуже цікаві й учні легко справляються з ними.

People UA: Чи виконуєте ви з учнями шкільні домашні завдання?

Юлія Козак: Вважаю, це абсолютно неправильно виконувати разом з школярами їхні домашні завдання. В ідеалі учні повинні зрозуміти тему уроку в школі настільки, щоб змогти самостійно виконати вдома поставлене завдання, як з іноземної мови, так і з інших предметів. Якщо учні не справляються з д/з, це означає, що в школі їхні знання мови не є достатніми. Тому в нашій школі ми працюємо над тим, щоб учні отримали необхідні знання і могли самостійно виконувати шкільні домашні завдання й ті, які задаємо ми. І навпаки, якщо виконувати д/з разом з учнями постійно, то вони так ніколи і не навчаться справлятися з ними самостійно. Цим наша школа і відрізняється від репетиторів.

People UA: Розкажіть, будь ласка, про цінову політику у вашій школі?

Юлія Козак: Дуже часто, коли телефонують нові клієнти, вони ставлять лише одне запитання: «А скільки буде коштувати урок?». Насправді, цікавитись потрібно набагато детальніше: що входить у вартість заняття? За якою системою проходить навчання? Скільки триває заняття? Хто викладає в школі й який досвід роботи викладачів? У нашій школі, наприклад, у вартість заняття входить також відвідування розмовних клубів, які відбуваються щотижня і тривають 1,5 години. Якщо вартість заняття у приватній школі є низькою, тоді в процесі навчання учні можуть зіштовхнутися із такими проблемами, як некваліфіковані вчителі; недосконала матеріальна база; відсутність бонусів за навчання; плинність кадрів. І, як результат, відсутність бажаної мети, яка і привела Вас в таку школу.

People UA: Чим школа іноземних мов «Джерело» є унікальна і відрізняється від інших шкіл?

Юлія Козак: Будь-яка організація будується на відображенні світогляду її керівника. Я – дуже дисциплінована і систематична людина. Вимагаю порядку і у своїй школі, починаючи від занять і закінчуючи чистотою і комфортними умовами в класах. Школа спрямована на креативний розвиток і реалізацію нових проектів, а також регулярне підвищення кваліфікації вчителів. За минулий рік були реалізовані такі проекти, як «Вирощуємо рослини разом», «Поштова скринька в класі» для розвитку письма, а також ми провели більше 30 тематичних свят та розмовних клубів. Всі проекти організовані за рахунок школи.

People UA: Де Ви навчалися та яку освіту мають Ваші викладачі?

Юлія Козак: Я закінчила Волинський державний університет імені Лесі Українки у 2007 році, маю диплом з відзнакою магістра філології за спеціальністю англійська та німецька мова. Наші викладачі переважно з такою ж освітою, проте є спеціалісти з дипломами Київського національного лінгвістичного університету. В усіх викладачів є багато сертифікатів, що свідчать про додаткову здобуту освіту від різних британських видань, таких як «Pearson», «Express Publishing», «Folio Books», «Dinternal Education» («Pearson»), «Лінгвіст», «National Geographic Learning» та сертифікати від міністерства науки і освіти України, Волинського інституту післядипломної освіти та інші. Також ми прослуховуємо безліч вебінарів, проходимо інтернет-навчання безпосередньо з носіями мови та британськими викладачами. Я вважаю за необхідне постійно розвиватися, щоб встигати за швидко прогресуючим світом.

People UA: Розкажіть, будь ласка, про методики вивчення у Вашій школі?

Юлія Козак: Думаю, що наша школа не є винятком. Ми працюємо за підручниками різних британських видань, про які розповідала вище. Тобто в нашій школі ми вивчаємо британський варіант англійської мови, хоча я два роки працювала в американському центрі «Вікно в Америку», що розташований при Волинській державній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки, тому маю прямий досвід спілкування з американцями і практику американського варіанту англійської мови.

Німецьку мову викладаємо за підручниками німецького видання «Hueber», а польську – за підручниками польської мовної школи «Glossa», яка спеціалізується на навчанні польської мови як іноземної в Польщі вже понад 20 років

People UA: Ви даєте щодня потрібні в сучасному світі знання мов. А якими досягненнями своїх учнів пишаєтеся?

Юлія Козак: Найцікавіше спостерігати, коли з нульового рівня і з безнадійного виразу обличчя батьків на першій співбесіді щодо освоєння іноземних мов їхнім чадом, потім виростають молоді й амбітні хлопці та дівчата, які легко себе почувають в присутності іноземців. Часто телефонують батьки після літніх канікул, що навіть не сподівалися, що в подорожах їхня дитина вільно спілкуватиметься іноземною за кордоном. Це завжди приємно. Для мене головне – практичний результат, це завжди повторюю батькам. Не так важливо, чи учень у школі  навчається на високий рівень, чи добре здав ЗНО з іноземної мови (хоча переважна більшість учнів успішно навчається у школі та добре складає ЗНО), а важливим є те, як молода людина орієнтується у житті та вміє застосувати свої знання на практиці.

People UA: Скажіть, будь ласка, Ви любляча дружина, мама двох діток, одному з яких лише три місяці, але разом з тим ви й талановитий керівник школи. Як вдається усе це поєднувати, хто допомагає?

Юлія Козак: Допомагає мій чоловік та мій тато. Насправді, мої дітки мене тільки надихають. Я цілодобово в тонусі. Іноді ідеї приходять до мене вночі, іноді рано вранці. Мої колеги вже це знають, і я дякую їм, що ставляться з розумінням, коли отримують від мене повідомлення о 5 ранку з проханням, що потрібно зробити протягом дня. Звичайно, важливим є також планування і запис своїх цілей. Роблю це кожного дня.

People UA: Традиційне питання від нашого журналу: який секрет Вашого успіху?

Юлія Козак: Це баланс і гармонія в житті, вміння правильно розставляти пріоритети і ніколи не зраджувати своїм принципам.

Візаж та зачіска: Аліна Голас. Фото: Юлія Цьомах (фотостудія «Bohema»). Локація: Mr. Benedict Cafe. Спілкувалася: Сніжана Романюк

Школа іноземних мов «Джерело»

м. Луцьк вул. Конякіна 18А (біля «АТБ»)

Луцький р-н с. Рованці, вул. Європейська 16 (приміщення бойових мистецтв, р-н ДПЗ)

+38 (050) 0144 377

+38 (067) 8983 751

dzerelo18@gmail.com

www.dzerelo18.com.ua

https://www.facebook.com/dzereloschool/

 

Опубліковано "People UA" № 2(48), осінь 2019