Юля Михєєва

«Для мене створювати інтер’єр – немов шити по фігурі костюм»

В дитинстві вона мріяла стати дизайнером одягу, а стала дизайнером інтер’єру і від цього почувається щасливою, обожнює відпочинок зі своєю сім’єю і вважає, що для кожної жінки важливо віднайти себе в цьому житті й займатися улюбленою справою. Секрет успіху – у відвертості та щирості до світу, – такі думки висловила дизайнер інтер’єру Юля Михєєва, із якою нам вдалось особисто поспілкуватись.

ДОСЬЄ

Персона: Михєєва Юля Григорівна

Посада: дизайнер інтер’єру

Знак зодіаку: Діва (09.09)

Життєве кредо: життя має приносити задоволення

Сімейний стан: заміжня

В дитинстві мріяла стати дизайнером одягу

Важлива подія в житті – народження дітей

Бізнес для неї – це можливість займатися улюбленою справою

Вишукане дійство: Парад мультяшних героїв

Історичне місце: Мамаїв курган

Незабутній концерт – виступ дітей в дитячому садку

Вражаючий музей: музей Сваровскі, місто Інсбрук, Австрія

Феєричне шоу: салюти в новорічну ніч

Отриманий диплом – вища технічна освіта

Улюблений фільм: «Ялинки»

Книга: «Сила» Ронди Берн

Квіти: живі, незірвані

Авто: «Honda Civic»

Вид спорту: Великий теніс, взимку – лижний, влітку – велоспорт

Вид відпочинку: активний

Страва: літні салати

Напій: морквяний фреш

Ідеальний дім – це мій дім

Влада для неї це інструмент впливу

Смак життя – це спіймати вдалий момент і себе в ньому

 

People UA: Чому Ви обрали професію дизайнера?

Юля Михєєва: Хочу сказати, що не я вибрала цю професію, а вона мене. Пам’ятаю свого першого замовника, котрий звернувся до мене за порадою, як дещо змінити в квартирі, і добре пам’ятаю свої почуття після реалізації цієї роботи. Для мене кожен проект – це нова захоплююча і неповторна історія, маленьке життя, яке створюється і проживається разом із замовником.

People UA: В чому специфіка вашої роботи?

Юля Михєєва: Вважаю, що створювати інтер’єр – немов шити по фігурі костюм, який повинен відповідати особистості власника і відображати неповторну індивідуальність його життя.

People UA: Які послуги ви надаєте?

Юля Михєєва: Основне моє завдання – організувати комфортний, практичний і красивий простір, враховуючи побажання замовника. Для реалізації цього завдання всі ідеї впорядковуються і послідовно реалізуються в дизайн-проекті, до складу якого входять креслення, схеми, візуалізації. Паралельно вибирається колірна гама, оздоблювальні матеріали, меблі та обладнання. Обов’язково виконується кошторис, з якого замовник бачить вартість 1 кв.м інтер’єру. Запорукою успіху дизайн-проекту вважаю налагоджену роботу під час створення і втілення його в життя.

People UA: У кожної творчої людини є так зване джерело творчості, звідки вона черпає нову енергію та ідеї. Ви – творча людина, що вас надихає на нові задуми по створенню дизайну інтер’єру?

Юля Михєєва: Наповнююся атмосферою творчих місць. Наприклад, я була на виставці в Мілані, де є кімната в чорних кольорах, а по периметру стін висять фотографії дизайнерів-архітекторів. І коли заходиш туди, відразу з’являється неймовірне відчуття піднесення. Напевно, я пробула там як мінімум півгодини, і дійсно – в такій атмосфері хочеться лишитися якнайдовше. Мабуть, саме такі місця є «джерелом творчості». Для мене – точно так.

People UA: Відомо, що Ви постійно відвідуєте арт-виставки, споглядаєте і навчаєтесь новим тенденціям у сфері дизайну, буваєте у Європі… Де черпали ідеї нещодавно?

Юля Михєєва: В Іспанії. Неймовірної краси архітектура, колорит тутешніх людей та їхнього способу життя вражає і надихає.

People UA: Що диктує мода 2013 року?

Юля Михєєва: Загальною тенденцією в моді 2013 залишається екологічність матеріалів і простота, проте вона підкреслює індивідуальність. У матеріалах віддається перевага дереву. В моду знову входять шпалери з великим графічним малюнком з 60-х і в’язані рукодільні деталі. Триває тенденція змішування класичних і ультрасучасних форм. Використання прихованих джерел світла, і люстри – як декоративної складової інтер’єру. Модна мобільність і багатофункціональність. В кольорах модні в цьому сезоні відтінки – жовтий, фісташковий, бірюзовий. Завжди актуальні класичні кольори – бежевий і коричневий, білий і чорний.

People UA: Якими своїми проектами пишаєтеся?

Юля Михєєва: Для мене всі проекти цінні. Але хочеться видокремити нещодавню роботу над інтер’єром супермаркета «Салют» (м. Луцьк, просп. Соборності), тому що це найбільше задоволення – коли люди заходять в заклад, створений за моїм дизайн-проектом, і в них виникають приємні відчуття і настрій.

People UA: Багато читачів видання чекали на інтерв’ю з Вами, маєте нагоду зараз сказати їм те, що бажаєте.

Юля Михєєва: Користуючись нагодою, бажаю вам здоров’я, любові, хорошого позитивного настрою, і насолоджуватися життям ще більше.

People UA: Чи бувають моменти, коли замовник бачить дизайн меншвдалим, ніж той, що Ви пропонуєте? Як складається співпраця в такому випадку?

Юля Михєєва: Я, як людина аналітичного складу розуму, намагаюсь співставляти всі «за» і «проти» в моїх ідеях та в ідеях замовника, і таким чином будувати співпрацю. Звичайно, замовник сам приймає рішення, що йому ближче, але це рішення є не емоційним, а реально виваженим.

People UA: Як вважаєте, втілюючи в життя власні творчі задуми, Ви робите людей щасливими?

Юля Михєєва: Поняття «щастя» дуже відносне. Працюючи над проектом, я скоріше думаю про створення грамотного, зручного та функціонального простору для конкретної людини, який відповідатиме саме його уявленням про затишок і, можливо, щастя.

People UA: В чому переваги співпраці з дизайнером Юлією Михєєвою?

Юля Михєєва: Я завжди відкрита та щира зі своїми замовниками. У своїй роботі прагну до того, щоб проекти виходили живими та індивідуальними. Головне для мене – це робота з простором, створення потрібного об’єму, а потім вже суто декоративні прийоми. Роблю наголос на функціональності, лаконічності,  організованості та позитивності інтер’єру.

People UA: У кожній професії є свої правила. А що головне в дизайнерській роботі?

Юля Михєєва: Професіоналізм та творчий підхід, завдяки яким замовник може уникнути непередбачених витрат, при цьому отримати красивий і зручний простір.

People UA: Тема номера «Сімейні цінності». А яке сімейне життя і дозвілля дизайнера Юлі Михєєвої?

Юля Михєєва: У мене середньостатистична сім’я: двоє дітей, чоловік. Діти – центр нашої сім’ї. Намагаємось із чоловіком брати участь в їхньому житті. Дочці – 23 роки, вона за фахом дипломований юрист, поки що продовжує навчатися за кордоном; сину 8 років, навчається в одній з Луцьких шкіл. Діти захоплюються тенісом, і це для нас – сімейна гра. Всі відпустки ми проводимо разом. Дуже люблю відпочивати вдома. Проте інколи люблю побути на самоті й навести лад у своїх думках.

People UA: Які плани на майбутнє?

Юля Михєєва: Між планами і бажаннями дуже тонка грань. Прагну попрацювати у Львові, Києві, із польськими замовниками. Але це поки що бажання, які можуть стати планами. Планую поїхати на професійні виставки у Мілан і Париж, а також попрацювати із іншими дизайнерами та архітекторами в спільних проектах.

People UA: В чому Ваш секрет успіху?

Юля Михєєва: Працювати, вчитися і позитивно мислити – запорука успіху у всьому. А власне мій секрет – відвертість, щирість до людей і до світу.

 

Спілкувалася: Ірина Мусій. Фотограф: Анастасія Хмарук. Зачіска і макіяж: салон краси «Malena».

Робіть більше – будьте досконалішими. Авторський дизайн інтер’єру Юля Михєєвател.: (050) 3780160 www.positive-design.com.ua

Опубліковано "People UA" № 2(24) квітень-травень 2013 р.