Юрій Пікута

«Ми розвиваємось, тому наш напрямок тільки вперед»

 

На полицях магазинів сьогодні представлено багато різноманітних алкогольних брендів, проте відшукати якісний напій стає все важче. На щастя, є ті, хто переконаний: якість понад усе. «Павлівський пивзавод» роками це демонструє і постійно вдосконалюється. Нові технології, нові напої, які значно піднімають загальний рівень виробництва вітчизняного алкоголю. Засновник та директор підприємств ТОВ «Йоданка» та ТОВ «Павлівський пивзавод»Юрій Пікута переконує, що на досягнутому не зупиниться і розповів про запуск нової лінії виробництва унікального продукту, який раніше не був представлений в Україні.

 

Довідка

 

Персона: Пікута Юрій Миколайович

 

Посада: засновник та директор підприємств ТОВ «Йоданка» та ТОВ «Павлівський пивзавод»

 

Знак зодіаку: Телець (05 травня)

 

Вчинок для мене – це дія, яка призвела до ідеального завершення справи

 

Ідеальний відпочинок для мене – сон

 

Улюблене свято – Великдень

 

Ранок має починатися з подяки Богу, що побачив сонце

 

Улюблена пора року – весна

 

Мені важливо, що про мене думаютьлюди

 

Поважаю тих, хто досягнув успіху

 

Щастя для мене – здоров’я близьких

 

 

People UA: Що надихнуло Вас на виробництво нового продукту «Павлівський пивний дар»?

 

Юрій Пікута: Перебуваючи у діловій поїздці у Німеччині, я вперше звернув увагу на дистилят. Після дегустації я зрозумів, що це є унікальний продукт, який не представлений в Україні. Унікальність та смакові якості данного алкогольного продукту надихнули мене на запуск лінії виробництва цього напою у нас. Згодом були проведені ділові переговори із представниками пивоварного німецького заводу, в ході яких колеги поділились технологією виробництва. Цей продукт виготовляється у співпраці із німецькими партнерами. До речі, за схожою технологією виготовляють віскі у США. Ми закупили необхідне обладнання канадського виробництва у Чехії. І в минулому році на Павлівському пивзаводі ми почали виготовляти дистилят на основі пива, що за технологією виробництва є фактично молодим односолодовим віскі.

 

People UA: То чим є дистилят «Павлівський пивний дар», горілкою чи віскі?

 

Юрій Пікута: Все-таки наш дистилят це більше, ніж горілка. Головна відмінність виробництва від односолодового віскі відсутність витримки у бочках з-під вина, яка має тривати мінімум 3 роки.

 

People UA: До якого сегменту алкоголю можна віднести даний продукт, до міцних напоїв чи слабоалкогольних?

 

Юрій Пікута: До міцних.

 

People UA: Сьогодні ринок насичений алкогольною продукцією із різними смаковими якостями, у чому унікальність смакових якостей «Павлівського пивного дару» над іншими?

 

Юрій Пікута: По-перше, це унікальна технологія виробництва. Наприклад, горілку виробляють шляхом бажування спирту та води із добавками, то «Павлівський пивний дар» виготовляється шляхом дистиляції. Беремо пиво, проводимо дистиляцію, випаровуємо спирти, тоді збираємо їх у вигляді пари та охолоджуємо.

 

People UA: Яка потужність виробництва на даний момент?

 

Юрій Пікута: За добу ми випускаємо 350 літрів готової продукції.

 

People UA: Якою Ви бачите цільову аудиторію нового продукту «Павлівський Пивний Дар»?

 

Юрій Пікута: Основною аудиторією є люди, які вживають якісні напої та виключно для насолоди. Якісний напій створюється для того, аби самопочуття було гарним та настрій позитивним.

 

People UA: Ви плануєте самостійно розвивати ринок збуту чи хочете це довірити комусь із дистриб’юторів?

 

Юрій Пікута: На данному етапі самостійно розвиваємо ринок збуту. Зараз основним нашим партнером є мережа магазинів «АKCENT», де й можна придбати нашу продукцію. Нам надходять пропозиції по співпраці від різних дистриб’юторів та торгових мереж, але остаточне рішення щодо співпраці з якимось конкретним дистриб’ютором ще не прийняте, і тому ми відкриті до нових пропозицій.

 

People UA: У яких виставках брав участь «Павлівський пивний дар» та які відзнаки вже встиг отримати цей напій за короткий час свого існування?

 

Юрій Пікута: «Павлівський пивний дар» отримав золоту медаль, 1 місце на міжнародному дегустаційному конкурсі «Ukraine wine & spirits a wards» у м.Києві

 

People UA: Існує думка, що неякісна вода при використанні у виробництві погіршує сам продукт, яку воду ви використовуєте у вашому виробництві? Та солод яких виробників Ви використовуєте?

 

Юрій Пікута: Воду використовуємо нашу місцеву, «Йоданку», проте проводимо пом’якшення. Солод викоритовуємо із Канова, Мукачево та Білорусії.

 

People UA: «Йоданка» та «Павлівське пиво» – відомі в Україні бренди. Сьогодні з’являється все більше конкурентів, особливо у галузі пивоваріння. В чому переваги Вашої продукції, як вдається втримувати гілку першості?

 

Юрій Пікута: Бути лідерами вдається завдяки чесності та відкритості перед своїми споживачами. Кожен бажаючий може провести дослідження нашого продукту і, повірте, склад, який зазначений на етикетці, не буде відрізнятись.

 

People UA: ТОВ «Павлівський пивзавод» серед промислових підприємств займає вагоме місце у Волинській області. Зрозуміло, що взимку обсяги виробництва падають, а от влітку навіть не встигають забезпечити продукцією всіх бажаючих. Як вирішуєте кадрові потреби?

 

Юрій Пікута: На сьогоднішній момент найбільша проблема у кадрах, особливо у фахових технологах та мікробіологах. І хоча у зимовий період ніяких скорочень кадрів не проводимо та залишаємо рівень зарплат на тому ж самому рівні, але влітку потужності ростуть і нам потрібні люди.

 

People UA: Ринок праці не завжди забезпечує підприємство досвідченими людьми. Якщо людина без досвіду роботи має бажання працювати в ТОВ «Йоданка» та ТОВ «Павлівський пивзавод», чи забезпечує Ваше підприємство професійне навчання під конкретні робочі місця на виробництві?

 

Юрій Пікута: Навіть люди без досвіду можуть спробувати себе у нашій галузі. Якщо у людини є бажання змінити свій профіль, ми готові відрядити її на навчання. І,звісно, на виробництві люди отримують безцінний досвід в процесі стажування та роботи. Перевага в тому, що на нашому заводі достойні заробітні плати і є можливість безкоштовного навчання.

 

People UA: Павлівське живе пиво має термін придатності всього 7 днів. Це своєрідний ризик на ринку, от, наприклад, в холодну пору пива все ж менше вживають. Чи позначається це на успішності збуту продукції? Як вдається прогнозувати кількість виробнитцва продукції?

 

Юрій Пікута: Найкращим показником кількості виробництва продукції є добробут населення. Коли в Україні сприятливий економічний клімат, то й попит на продукцію будь-якого товаровиробника буде високим.

 

People UA: Ринкова ціна на продукцію теж зростає через ряд факторів. На скільки змінилися ціни на пиво та воду, що виробляєте за останній рік? Чи вдається-таки втримати ціну?

 

Юрій Пікута: Ціни на нашу продукцію зросли орієнтовно на 12 %. В основному причиною цього є подорожчання енергоресурсів. Нам вдалося втримати ціну за рахунок використання так званої «зеленої енергії», що стало можливим завдяки перемозі у гранті ЮНИДО від ООН на встановлення сонячних колекторів, які підігрівають воду для газових котлів. Завдяки цій інвестиції я зменшу використання газу, що дасть змогу здешевити продукцію нашого підприємства.

 

PeopleUA: «Йоданка Павлівська» тепер у новій пляшці. Чому вирішили змінити дизайн?

 

Юрій Пікута: Ми розвиваємось, тому наш напрямок тільки вперед.

 

People UA: Правда чи міф: «Йоданка Павлівська» запобігає утворенню ракових клітин та захворюванням щитовидної залози?

 

Юрій Пікута: На даний момент дослідження в напрямку онко відсутні. Щодо цілющих властивостей, то дослідження проводились чеськими науковцями і «Йоданку» рекомендовано до вживання для профілактики йододефіциту. Питання споживання насиченої йодом питної води є надзвичайно актуальним для Волині, адже західний регіон найбільш з усіх областей потерпає від йододефіциту.Добова норма йоду для дорослої людини знаходиться у 1,5 літрів води «Йоданка Павлівська». Наша компанія також пропонує концетрат йоду, який можна розводити в будь-якій рідині. Постачання йоду відбуваються із Чехії, де знаходяться великі поклади природного йоду.

 

PeopleUA: Над яким проектом Ви працюєте зараз?

 

Юрій Пікута: Плануємо в цьому році на нашому заводі замінити обладнання для варіння пива на більш сучасніше, що покращить якість продукції.

 

People UA: Як проводите вільний час? Чи маєте хобі?

 

Юрій Пікута: Рибловля та полювання, також люблю відпочинок в бані.

 

People UA: Ви людина дуже зайнята. Чи не ревнують рідні Вас до роботи? Розкажіть про сім’ю.

 

Юрій Пікута: Напевно, усі звикли до такого ритму житття. Я маю чудову сім’ю: кохану дружину Жанну, донечку Ірину та сина Андрія. І хоч я не багато часу приділяю вихованню, але діти ростуть з правильними поглядами на життя. Хочу подякувати рідним за підтримку та розуміння.

 

People UA: Наближається свято весни. Користуючись нагодою, що побажаєте жінкам?

 

Юрій Пікута: Зичу жінкам кохання щодня та поваги. Любов збереже світ!

 

Локація: салон «Меблі& дизайн». Фото: Вадим Павлосюк

 

ТОВ «Йоданка» та ТОВ «Павлівський пивзавод»

Волинська обл., Іваничівський р-н

с.Павлівка, вул.Незалежності, 1

тел.: (0337) 222402, (067) 332 97 98

тел./факс: (0337) 222403

 

Опубліковано: People UA № 6(46), весна 2019