Юрій Шелестюк

«Ландшафт – це моє життя»

Бути щасливою людиною та любити життя цього чоловіка навчила професія ландшафтного архітектора, яка допомагає створювати красу у всьому до чого він доторкнеться. Робота стала для Юрія Шелестюка справжньою насолодою. Його життя наповнене сонячним промінням, шелестом гаїв, щебетанням птахів, дзюркотом водойм, а барвристе розмаїття рослин дарує райдужні моменти гармонії людини та природи.

Досьє:

Персона: Шелестюк Юрій Олександрович

Посада: ландшафтний архітектор

Освіта: середня спеціальна, менеджер сільського господарства і місцевого самоврядування

Знак зодіаку: Телець (ДН 6 травня)

Улюблений вид відпочинку: риболовля

Заклад відпочинку: нічний клуб «Версаль»

Вид спорту: футбол

Музика: диско

Страва: юшка з риби

Напій: червоне вино

Авто: «Volkswagen»

Книги: профлітература

Справжній смак життя –  це гармонія у сім’ї та в роботі

 

PeopleUAПане Юрію, а яке значення у Вашому житті має поняття «ландшафтний дизайн»?

Юрій Шелестюк: Ландшафт – це моє життя, бо я живу рослинами, благоустроєм, створенням затишку для людей. Дім – це місце комфорту та гарного настрою. Мені приємно, коли людина, зайшовши у подвір’я, споглядає неймовірну красу, створену завдяки ландшафтному дизайну, залишаючи позаду всі негаразди важкого робочого дня, й просто отримує задоволення від гармонії з природою.

PeopleUAВсе ж таки ландшафтний дизайн - це штучно створене середовище, адже його не зрівняти з тим ландшафтом, який створений природою.

Юрій Шелестюк: Якщо добре розібратися, то сьогодні людина щодня зіштовхується з штучним продуктом.Я намагаюся проектувати ландшафт так, щоб створене виглядало максимально природно. 

PeopleUAЯк професіонал, що Ви можете сказати про благоустрій України і міста в якому проживаєте?

Юрій Шелестюк: Люди бачать як живуть за кордоном, де біля будинків буряків з картоплею ніхто вже не садить. І сьогодні, коли вони будують будинок, планують бачити в подвір’ї: газон, квіти, кущі, дерева тощо.

Щодо міста, то створюється косметичний благоустрій, але хотілося б змінити кардинально вигляд вулиць задопомогою нових рослин. Напевно, немає людини, яка б переймалася озелененням міста настільки, щоб вводити такі зміни.

PeopleUAНа Вашу думку, що може сприяти зміні благоустрою міста?

Юрій Шелестюк: Звичайно, на все потрібні кошти, але передусім потрібне бажання до позитивних змін, а також знайти професіонала, який любить і досконало знає своє ремесло.

PeopleUAЧи можна сказати, що ми не поступаємося європейським містам, чи все-таки ще потрібно розвиватися?

Юрій Шелестюк: Я вважаю, що зупинятися на досягнутому не можна, варто розвиватися і йти лише вперед. 

PeopleUAОскільки ми працюємо і живемо в Луцьку, як Ви думаєте, які райони міста катастрофічно потребують благоустрою?

Юрій Шелестюк: Напевно, район ДПЗ, а також мікрорайон в якому я проживаю - Вишків. Хотілося б попрацювати в цих районах.

PeopleUAЮрію, Ви любите відпочивати на природі, виїжджати кудись? Як Ви проводите дозвілля: у футбол граєте або просто виїжджаєте на берег озера, слухаєте як пташки співають, рибу ловите?Що Вас вабить до природи?

Юрій Шелестюк: Обожнюю відпочинок на природі, вона приваблює своєю енергією життя. Коли йду на роботу, у мене настрій підіймається, бо отримую неймовірну насолоду від улюбленої справи. Для мене робота – це духовний відпочинок.

People UA: Чи присутні на подвір’ї Вашого будинку будь-які елементи ландшафту?

Юрій Шелестюк: Чесно кажучи, моя ділянка обсаджена декоративними рослинами, але чіткі елементи ландшафту відсутні у зв’язку з плануванням добудови.

PeopleUA: Тобто, Ви «швець без чобіт» ?

Юрій Шелестюк: Я планую робити добудову свого обійстя, а тоді зайнятися ландшафтною архітектурою як слід.

PeopleUAТо Ви плануєте «чоботи придбати»? А чи доводилося Вам втілювати в життя екстранеординарні ідеї? Наприклад, посадити дерево корінням до сонця?:)

Юрій Шелестюк: Експериментую… Нещодавно поклав камінь в горщик і посадив туди  маленьку сосну, передбачаю, через певний час дерево пустить коріння навколо каміння. Згодом вийму камінь та землю і пересаджу сосну в грунт, аби вона росла так, щоб коріння було видно зверху.     

People UA: Пане Юрію, а ось таке звичне, але завжди актуальне питання: що спонукало Вас зайнятися саме цим напрямом?

Юрій Шелестюк: Вийшло усе якось випадково. Один чоловік запитав у мене чи зможу я посіяти траву та зробити озеленення ділянки, на що я дав стверджувальну відповідь і взявся до роботи, хоча до цього моменту ніколи не займався цим. Отримавши неабияке задоволення, зрозумів, що робота, пов’язана з природою, – це моє покликання.   

PeopleUAА чи є у Вас улюблена рослина?

Юрій Шелестюк: Особисто мене не перестає вражати своєю красою з листяних дерев сакура, а з хвойних - сосна.  

PeopleUAЯк Ви думаєте, на сьогоднішній день чи досягли наші ландшафтні компанії професійної майстерності?

Юрій Шелестюк: Звичайно, високого рівня компаній не так багато, але, менше з тим, вони є. Подобається професійність деяких ландшафтних підприємств Києва, Донецька, Харкова. 

PeopleUAОт начебто такий гарний, насамперед творчий напрямок, як ландшафтний дизайн, - це і природа, і відпочинок, і релаксація, і благоустрій... Все це добре, чудово, це, напевно, те, до чого деякі з нас прагнуть все життя на своїх котеджних, дачних ділянках. Але для Вас це бізнес. Чи присутнє у Вашому житті таке поняття як конкуренція?

Юрій Шелестюк: Для професіонала не знайоме відчуття конкуренції.  Замовлень вистачає вдосталь, що навіть ділюся ними з колегами.

PeopleUAУ чому ж переваги співпраці з Вами?

Юрій Шелестюк: Сьомий рік поспіль я із задоволенням працюю для людей. Важливим є індивідуальний підхід до кожного та, звісно ж, якісний результат. Значним козирем залишається великий асортимент рослин за помірними цінами.

PeopleUAПланами на майбутнє поділитеся?

Юрій Шелестюк: В проекті створення великого європейського розсадника, щоб люди не їхали за кордон за рослинами, а могли б прийти і вибрати те, що до вподоби. Над цим зараз плідно працюю. Дасть Бог, незабаром зможу запропонувати людям широкий вибір гарних рослин.  

PeopleUAНаостанок, Юрію Олександровичу, відкрийте свій секрет успіху.

Юрій Шелестюк: Якісна робота та доступна ціна притягують таке поняття як успіх, і це не секрет.

 

Спілкувалася: Сніжана Романюк.

Фотограф: Роман Поліщук.

Локація: ландшафтний дизайн у подвір’ї будинку.

Ландшафтний дизайн Юрій Шерестюк, тел. моб.: (095) 2003317

Обупбліковано "People UA" № 5(15) листопад-грудень 2011р.