Здорова посмішка – щасливий малюк

Вже з перших хвилин, усвідомлюючи радісну звістку про те, що невдовзі буде лунати дитячий сміх у домі, батьки починають цікавитися важливою інформацію, аби зберегти здоров’я малечі і, звісно, підтримати своє. Виникає багато питань з приводу того, що можна робити, а що ні під час вагітності? Не оминути й теми стоматології майбутньої мами та догляду перших зубчиків дитини. Адже, ставши батьками, ми, дорослі, беремо на себе відповідальність за здоров’я не лише своє, але й малюка.

Рекомендації для майбутньої матусі:

1)Якщо вагітність спланована, краще санувати порожнину рота до зачаття

2)Вагітним лікувати зуби не лише можна, а й НЕОБХІДНО!

3)Відвідувати стоматолога під час вагітності варто не рідше 1 разу на 3 місяці

4)Гігієніст-парадонтолог допоможе підібрати індивідуальні засоби гігієни, які підійдуть саме Вам з урахуванням показань і особливостей вашої порожнини рота.

5)Найбільш сприятливий термін лікування зубів – 2-й триместр (з 12 по 25 тиждень)

6)Під час лікування можна використовувати анестезію. Майбутня матуся ні в якому разі не повинна відчувати болю або стресу в процесі лікування. Сучасні анестетики дозволяють їх використовувати під час вагітності без негативного впливу на дитину. Існують апарати нового покоління – електронна анестезія, за допомогою якої можливо проведення «ніжної анестезії», яка практично не відчувається.

7)Під час вагітності не варто починати проводити такі стоматологічні процедури:

- відбілювання зубів

- імплантація

- ортодонтичне лікування

- планові хірургічні операції

8)Початок закладки молочних зубів відбувається на 6-му тижні вагітності!

9)Токсикоз, стреси, хвороби, прийом лікарських препаратів впливають на закладки й формування зубів у малюка

10)При народженні у вашого малюка в щелепах вже закладені зачатки 20 молочних і 12 постійних зубів!

11)Перше знайомство вашого малюка зі стоматологом має відбутися, коли почне прорізуватися 1-й молочний зуб (з 6 по 12 місяць)

Рекомендації по догляду за першими зубками малюка:

    Неконтрольоване годування (особливо вночі) та пиття солодких напоїв (чай, сік, компот) з пляшечки – ідеальні умови для розвитку карієсогенної мікрофлори та руйнування емалі зубів.

     Після року в грудному молоці кількість захисних факторів та кальцію зменшується, а цукру – зростає. Таким чином, грудне молоко перетворюється з захисного і корисного продукту на той, який сприяє руйнуванню зубів.

     Годування дитини з пляшечки (особливо нічне годування) у віці після 1 року призводить до розвитку раннього гострого карієсу тимчасових зубів, так званого «пляшечкового карієсу». Тому єдине, що можна дати дитині на ніч, або попити вночі без шкоди для здоров’я зубів, – це вода.

     Після грудного годування зубки і слизову оболонку ясен малюка потрібно протирати спеціалізованими стоматологічними серветками, просоченими ксилітолом. 

Ксилітол має виражений протикаріозний ефект. Використання таких серветок в якості щоденного засобу гігієни ротової порожнини дає можливість механічно очистити наліт та знизити ризик каріозного ураження зубів.

     Чищення зубів повинно починатися з моменту появи першого молочного зуба у дитини. З першого зубчика доцільно використовувати силіконові зубні щіточки – це спеціальні м’які силіконові насадки, які одягаються на палець мами і призначені для очищення поверхні зубів від нальоту та залишків їжі, забезпечуючи достатній рівень гігієни ротової порожнини для дітей цього віку.

      Використовуючи механізм жувального рефлексу щітка робить масаж ясен, заспокоює їх та допомагає прорізуванню зубів.

Стоматологія Ірини Головчук

с. Липини

просп. Відродження, 50А/2

тел.: (099) 300-2613

Дізнайтеся більше тут: 

facebook: Здорові зубки. Блог для батьків.

інстаграм: @uapd2017

http://uapd.in.ua/

 

Опубліковано: People UA № 1(47), літо 2019