Золотий фонд України

У різних країнах світу до мільйонерів ставляться по-різному. В Україні головним джерелом інформації про багатіїв залишаються анекдоти про «нових українців», усілякий компромат зі сторінок таблоїдів, а також красиві історії про те, як можна з шиком витратити надмірні статки.

Гонитва за мільйонами

Найавторитетніші видання України з року в рік навперебій друкують списки найбагатших співвітчизників, адже кожному пересічному українцеві до вподоби рахувати гроші – якщо не власні, то хоча б чиїсь. Що ж – приготуйтесь проаналізувати, не заздрячи. Хтозна, можливо, чужі статки надихнуть вас сколотити власний капітал?

Нещодавно було проведено опитування серед мільйонерів: як заробити свій перший мільйон? Найпопулярніша відповідь була: «Завжди працюйте! Все повинно бути під вашим повним і всеосяжним контролем, не довіряйте своїх грошей нікому». Статистика свідчить: 35% мільйонерів наполегливо працюють – приблизно 45-55 годин на тиждень, тоді як звичайний трудяга віддає роботі близько 40 годин. Середньостатистичний мільйонер – чоловік 57 років. Одружений, і у нього троє дітей.

Влада і бізнес

Виявляється, влада і бізнес впевнено зливаються. У рейтингу ТОП 200 найбагатших (з березня 2011 до лютого 2012) – 6 чиновників вищого рангу, 36 народних депутатів, 19 депутатів місцевих рад. Це майже третина всього списку. Які ж вони – українські багатії? На чому вони заробили свої перші мільйони? Які сфери діяльності приносять найбільші дивіденди? Спробуємо розібратись у цьому.

Збіднілі багатії

 В цілому за минулий рік 200 найбагатших українців «втратили у вазі». Сумарний статок двохсот українських багатіїв цього року –85,2 млрд. $, тоді як минулого він становив 93 млрд. $. Сукупні статки 100 найбагатших українців складають 54 млрд. $, що на два мільярди менше, ніж рік тому. Здешевлення відбулося через другу хвилю кризи на фондовому ринку, яка змусила інвесторів переоцінити цілі галузі. Це призвело до погіршення позицій сталевих і нафтогазових магнатів. Також збідніли українські аграрії, банкіри, медійники.

Перші серед перших

Український журнал «Forbes» оцінював статки найбагатших українців за оцінкою вартості належних їм активів. Як і минулого року, перше місце в списку зайняв донецький бізнесмен Рінат Ахметов (SCM Group). Його статки становлять 17,8 млрд. $. Деякі мас-медіа вказують значно вищу цифру –25,6 млрд. $. Друге місце незмінно за Віктором Пінчуком (EastOne LLC), який у металургійній галузі заробив 4,2 млрд. $. Третя сходинка за фінансистом та металургом Ігорем Коломойським (Група «Приват»), активи якого налічують 3 млрд. $. Четверте місце за його компаньйоном Геннадієм Боголюбовим. П’ятим завдяки металургії та фінансам виявився Костянтин Жеваго (Ferrexpo) зі статком 1,8 млрд. $. Власник торгової марки «Наша ряба» Юрій Косюк з активом в 1,3 млрд. $ посів шосту сходинку «хіт-параду» найбагатших. Сьомим за рахунком багатієм названо нардепа від «Партії регіонів» і власника Кернел Груп Андрія Веревського (1 млрд. $). З тринадцятої сходинки на восьму перебрався Міністр Економрозвитку Петро Порошенко (Укрпромінвест). На дев’ятій позиції фінансист та Віце-прем’єр за сумісництвом – Сергій Тігіпко (Група ТАС) з активом в 989 млн. $. Й замикає десятку лідерів інвестиційний діяч Олександр Ярославський (Група DCH) зі статком в 960 мільйонів доларів.

А мільйонерш чомусь так мало…

Цікаво, що у сотні найбагатших людей України лише три жінки. 37 місце у рейтингу посіла завдяки рітейлу Галина Герега з активом в 255 млн. $ Алкогольний магнат Ольга Нечитайло-Ріджок зі своїми 163 мільйонами доларів на 66 позиції. Також у списку фігурує Аліна Айвазова, яка після розлучення з мером Києва Леонідом Черновецьким переполовинила його статки та стала володаркою 390 мільйонів доларів.

Мрійте! Заробляйте! Вигравайте!

 Здебільшого, мріючи стати мільйонером, людина думає про те, як витратити мільйон, і рідко – про те, як його заробити. Ще один спосіб отримати ждані статки – бути спадкоємцем заможної родини або ж виграти у лотереї. Певна річ, є чимало скептиків, які не вірять у казки. Але факти говорять самі за себе – щоденно завдяки лотереям у світі збагачуються десятки людей. Пам’ятайте: хто не ризикує, той не п’є шампанського!

Мільйонери діляться секретами:

Багатії не радять довго сидіти в інститутах.

Мільйонери, які «самі себе зробили» без таткової спадщини, як правило, не просунулися далі 2 курсу ВНЗ. До 20 % з них ніколи не вчилися в університеті, всього 6% мають ступінь доктора наук, 8% – освіту юриста, 6% – медичну освіту.

Наймані працівники мільйонерами не бувають.

Якщо ви геніальний програміст і працюєте на себе – забудьте про багатство. Виявляється, бізнес, на якому можна заробити багато – дуже нудний. В Америці, наприклад, це мережа автостоянок, виробництво зварювального обладнання і таке інше.

Одружуйтесь на одній жінці.

Тому що захоплення на стороні вимотують морально і фінансово, а, боронь Боже, новій дамі серця що-небудь не сподобається – вона може податись до суду і переполовинити ваші капітали.

Не панькайтесь зі своїми дітьми.

Єдине, на що не скупляться багатії у ставленні до своїх чад – це освіта. Ніяких супердорогих іграшок, виконання забаганок – діти заможних батьків повинні стати гідними продовжувачами сімейного бізнесу.

Ведіть жорсткий контроль витрат.

Як з’ясувалось, мільйонерами стають глави тих сімей, де є не тільки суворий сімейний бюджет, але і ведеться жорсткий контроль витрат. Тому, плануючи своє фінансове майбутнє, зважуйте усі «за» та «проти».

Не купуйте надто великих будинків та дорогих авто.

Великий маєток потягне моторошні витрати на комунальні послуги. Крім того, доведеться багато платити домогосподаркам за прибирання і таке інше. Щодо автівок, то 50% американських мільйонерів купують «залізних коней» не дорожче 25 тис. доларів. А більше третини американських мільйонерів відчуває стійку тягу до старих машин.

Не прагніть потрапити до кола високої аристократії.

Багатії вважають за краще взагалі не вступати ні в які клуби, тому що там треба платити членські внески і розщедрюватися на благодійність, а найголовніше – втрачати час.

Розраховуйте лише на власні сили.

У нашій країні абсолютно всі нинішні мільйонери сколотили статок самі. У світі ця категорія мільйонерів становить 80%, і лише близько 20% багатіїв отримали мільйони в спадок.

І у багатих є свої проблеми…

У Китаї з’являється все більше мільйонерів, яким важко знайти собі супутницю життя. Саме для таких зайнятих багатіїв організований спеціальний круїз, де вони шукають собі подруг. На борт лайнера піднімається близько 50 чоловік, причому більше половини з них мають статки понад $ 20 млн. На теплоході мільйонерів очікують наречені: ретельно відібрані дівчата, які мріють про щасливе і багате сімейне життя.

На Заході найдорожчий помічник мільйонерів – психоаналітик. Що ж, у багатіїв свої проблеми. Можливо, не все те золото, що блищить і у гонитві за багатством краще поберегти нерви?

Анекдоти в тему:

 Журналіст запитує у мільйонера:

–Яку найбільшу радість дали вам гроші?

 – Дружина перестала готувати їжу.

----------------------------------------------------------------------------------------------

У клубі мільйонерів:

– О, сер, яка у Вас чудова тростина, інкрустована золотом і діамантами! Справжній витвір мистецтва!

– Так, сер, але це не головне! Основна її перевага у тому, що знизу вона обладнана спеціальною присоскою, що дозволяє не нагинаючись підбирати на вулиці монети.

----------------------------------------------------------------------------------------------

– Я так мало вимагаю від чоловіка – тільки щоб любив мене і розумів. А що ще візьмеш з мільйонера?…

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Мільярдера запитують: як ви заробили свій перший мільйон?

 – Я знайшов яблуко, помив його і продав за один долар. На них купив 2 яблука і продав їх за два долари... Так місяць я торгував яблуками...

– І так ви почали свій успішний яблучний бізнес?

– Ні, померла моя бабця і залишила мені у спадщину 2 мільйони.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Таксист підвозить заможного чоловіка. Той розплачується рівно по лічильнику.

 Таксист: – Я учора вашого сина підвозив, так він мені 100 дол. на чай залишив.

Чоловік: Ну так в нього тато – мільйонер, а я – сирота.

 

Автор: Юлія Дейнека. Опубліковано "Лише Насолода" № 4(20) вересень-жовтень 2012 р

Джерела: http://focus.ua/charts/225154/, Вікіпедія, розділи: «Версія журналу «Forbes Україна» та «Рейтинг».